27 Ekim 2021 Çarşamba

SAMSUN'DA TUTUKLU DAİRE BAŞKANINA İSTENEN HAPİS CEZASI BELLİ OLDU

Samsun'da tutuklu daire başkanına istenen hapis cezası belli oldu

Samsun'da rüşvet aldığı iddiası ile tutuklanan Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Bahattin K. için istenen hapis cezası belli oldu.

15 Eylül 2021 Çarşamba 18:00 ASAYİŞ

Samsun'da tutuklanan Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Bahattin K. için Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame kabul edildi.


Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı görevini yapan Bahattin K. geçtiğimiz Aralık ayında düzenlenen bir operasyonla gözaltına alınmıştı. Bahattin K.'nın müteahhit Y.T'den 30 bin lira para istediği ve bu parayı teslim alırken polisler tarafından yakalanarak gözaltına alındığı gündeme gelmişti.

Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Bahattin K. gözaltı sonrası tutuklanırken, operasyon ile ilgili detaylarda ortaya çıkmıştı. Bahattin K.'nın uzun bir süredir teknik takibe alındığı öğrenilirken, görev yaptığı makam odasındaki kasadan altın, döviz, banka hesap cüzdanları çıkmıştı.

Yapılan operasyon kapsamında müteahhit Y.T'de tutuklanırken, müteahhit daha sonra avukatının yaptığı itiraz sonucu tahliye edilmişti. Halen cezaevinde bulunan Bahattin K. ile ilgili ise Samsun Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı iddianamenin kabul edildiği öğrenildi. Rüşvet aldığı iddiası ile tutuklanan Bahattin K. ve müteahhit Y.T'ye hazırlanan iddianamede ise istenen hapis cezasının 4 yıldan 12 yıl olduğu öğrenildi. Tutuklu Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Bahattin K. ile müteahhit Y.T'nin Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacakları bildirildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Uğur

16 Eylül 2021 Perşembe 10:33

4 yıldan 12 yılmı lan bu ülkede dolandırıcı olacaksın itibar sahibi yapar bu yargı adamı yazık be adam tirilyonnn dolandırmış alooo oooooooooooo

Saksak

16 Eylül 2021 Perşembe 10:20

Her çalıştığı belediyede rüşvet olayına karışmış bu kişi yüksele, yüksele büyük şehir daire başkanlığına kadargeldi, oradanda ceza eviiiiiii

Sefer

16 Eylül 2021 Perşembe 10:17

Necaattin Demirtaş’ın ilk döneminde Başkan bu adan belediyeye iş yapmış kişilerin alacağını ödemeyip rüşvet istiyor diye kendisine defalarca söylendi, başkanda bende duyuyorum dedi yanındaki adamı koruyup makamda bırakırsan tanımadan görev verirsen al şimdi tanı adamını .

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bursaspor Yılport Samsunspor'u 10 kişi ile 4-1 yendi

Bursaspor Yılport Samsunspor'u 10 kişi ile 4-1 yendi