02 Aralık 2021 Perşembe

SÜLEYMAN SOYLU ŞİKAYETÇİ OLDU YÜKSEL YILDIRIM MAHKEMEDE İFADE VERDİ

Süleyman Soylu şikayetçi oldu Yüksel Yıldırım mahkemede ifade verdi

Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisinden şikayetçi olması nedeniyle İstanbul 19. Asliye Ceza Mahkemesi duruşma salonunda hakim karşısına çıktı.

03 Kasım 2021 Çarşamba 21:22 ASAYİŞ

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım,  Adana Demirspor seyircisinin maçlara alınması ile ilgili yaptığı açıklamada "Süleyman Soylu'nun oğlu dediler" sözleri nedeniyle hakim karşısına çıkarak ifade verdi.


Yılport Samsunspor Başkanı Yıldırım, geçen sezon yaptığı açıklamada "TFF'ye de yazdım açık ve net. Ben taraftarımı içeriye alamıyorum, neden Adana Demirspor her yere rahat rahat giriyor? Süleyman Soylu'nun oğlu dediler, İçişleri Bakanı'nın oğlu dediler. Açık açık bunlar konuşuluyor. Emniyet müdürü önünde önünü ilikliyor dedi, başkanın. Bunlar söyleniyor. Tamam dedim o zaman. Söyleyecek bir şey yok. Türk futbolu bitmiştir." demişti.

Yüksel Yıldırım'ın Adana Demirspor seyircisinin maçlara alınması ile ilgili yaptığı "Süleyman Soylu'nun oğlu dediler" açıklaması sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şikayetçi olmuştu. Bakan Soylu'nun şikayeti ile ilgili olarak Yüksel Yıldırım hakim karşısına çıktı.

Sosyal medya sayfasında adliye içi ve dışından çekindiği fotoğrafları paylaşan Yılport Samsunspor Başkanı yüksel Yıldırım, duruşmanın bugün görüldüğünü söyleyerek "Bugün İstanbul 19. Asli Ceza Mahkemesi'nde duruşmam vardı. Bakan Süleyman Soylu'nun Samsunspor geçen sezon için hakkımda açtığı hakaret davasında sanık olarak ifade verdim. Samsunspor için yaptığımız savunmadan dolayı sanık bile olduk! Samsunspor için herşeye değer!" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

ASİYAD'ın gençler için Sağlam Adımlar Güçlü Gelecek projesinin açılışı Ankara'da yapıldı

ASİYAD'ın gençler için Sağlam Adımlar Güçlü Gelecek projesinin açılışı Ankara'da yapıldı