04 Temmuz 2020 Cumartesi

NETANYAHU AL JAZEERA'NIN KUDÜS OFİSİNİN KAPATILMASI TALİMATINI VERDİ

Netanyahu Al Jazeera'nın Kudüs ofisinin kapatılması talimatını verdi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada l Jazeera televizyonunun Kudüs'teki ofisinin kapatılması talimatını verdiğini söyledi.

27 Temmuz 2017 Perşembe 10:04 DÜNYA
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Al Jazeera televizyonunun Kudüs'teki ofisinin kapatılması talimatı verdiği bildirildi.

İsrail yönetiminin, Mescid-i Aksa ve Kudüs'e yönelik ihlalleri takip eden gazetecilere ve medya kuruluşlarına yönelik baskılarının bu seferki adresi Katar merkezli Al Jazeera televizyonu oldu.

Netanyahu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Mescid-i Aksa üzerinden şiddeti teşvik ettiği için Al Jazeera'nın Kudüs ofisinin kapatılması talimatı verdim. Mevcut yasalar çerçevesinde bunun mümkün olmaması halinde ise İsrail parlamentosu Knesset'te Al Jazeera'yı kovmak için gerekli yasanın geçirilmesine çalışacağım." ifadelerini kullandı.

Son günlerde işgal altındaki Kudüs'te yaşananları görüntülemek isteyen gazeteciler de İsrail polisi tarafından şiddet ve baskıya maruz kalıyor. Olay yerlerine erişimleri kısıtlanan gazeteciler, zaman zaman gözaltına alınarak saatlerce alıkonuluyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Artvin'de kayalara çarpan otomobilde bir kişi öldü, 2 kişi yaralandı

Artvin'de kayalara çarpan otomobilde bir kişi öldü, 2 kişi yaralandı