19 Eylül 2020 Cumartesi

METİN SİNECEK 2019 YILINDA ESNAFLARIN HÜKÜMETTEN BEKLENTİSİNİ AÇIKLADI

Metin Sinecek 2019 yılında esnafların hükümetten beklentisini açıkladı

Samsun Haberi- Samsun'da Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, ülke ekonomisini değerlendirdi, esnafların 2019'dan beklentilerini açıkladı.

28 Aralık 2018 Cuma 16:17 EKONOMİ

Samsun-Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Koopearatifi Başkanı Metin Sinecek, 2018 yılını değerlendirdi, 2019 için ise hükümetten beklentileri açıkladı.


Metin Sinecek yaptığı açıklamada, 2018 yılı içerisinde ülke ekonomisinin bir çok badire atlattığını hatırlatarak, "Ülke ekonomimize yönelik sistematik olarak dolar kuru üzerinden yapılan saldırılara direndik ve bu saldırılardan güçlü bir şekilde çıktık. Dolar kuru üzerinden yapılan saldırılar iç piyasada bazı dengelerin bozulmasına neden oldu. Vatandaşın alım gücü düştü, esnaflarımız sıkıntıya girdi. Ama her şeye rağmen millet olarak bu saldırılara göğüs gerdik. Hükümetimiz, esnaflarımızın kredi borçlarının yapılandırılması için fırsatlar tanıdı ve bu yapılandırmalardan esnaflarımız yararlandı. Yıl sonuna geldiğimiz şu günlerde ise piyasalarda bir daralma olduğu görülüyor. Bunun yanı sıra 2019 yılı için asgari ücret 2 bin 20 TL olarak açıklandı. Tüm bu yaşananlar ve gelişmelerin ışığında her ne kadar 2018 yılı esnaflarımız ve vatandaşlarımız açısından sıkıntılı geçse de, 2019 yılında bu sıkıntıları unutacağımızı ve hükümetin hem esnaflarımızı hem de vatandaşlarımızı rahatlatacak kararlar alacağına inanıyoruz" dedi.

Türk parasının ülkede kalması ve Türk parasının değer kazanması için yerli üretimin desteklenmesi gerektiğinin altını çizen Metin Sinecek, şunları dile getirdi.
"Vatandaşlarımız bu konuda duyarlı olmalı ve yerli üretimi desteklemelidir. Satın aldıkları ürünlerde yerli malı ibaresine bakmalı ve yerli ürünü tercih etmelidir. Esnaflarımız enflasyonla mücadele konusunda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmiş ve enflasyonu aşağıya çekmek için ürünlerinde indirime gitmiştir. Esnaf odası başkanı ve esnaflarımızın temsilcisi olarak hükümetimizin her zaman olduğu gibi 2019 yılında da yanında olacağını, esnaflarımızı destekleyeceğine inanıyoruz. Yeni yılın ülkemize bolluk ve bereket getirmesini diliyoruz."YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir Erdoğan Tok ile esnaf ve vatandaşları gezdi muhtarlarla bir araya geldi

Mustafa Demir Erdoğan Tok ile esnaf ve vatandaşları gezdi muhtarlarla bir araya geldi