24 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN'UN LADİK İLÇESİNE 20 MİLYON TL'LİK YERLİ TERMAL OTEL YATIRIMI

Samsun'un Ladik ilçesine 20 milyon TL'lik yerli termal otel yatırımı

Samsun'un Ladik ilçesinde Ladikli iş adamları tarafından 20 milyon TL yerli yatırım ile yapılan Hilas Thermal Resort & SPA Oteli hizmete girdi.

04 Kasım 2018 Pazar 15:59 EKONOMİ

Samsun'un Ladik ilçesinde Ladik Akdağ Yatırım ve Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yerli yatırım ile yapılan Hilas Thermal Resort & SPA Oteli bölgede kaplıca turizmini canlandıracak.


Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, AK Parti Amasya eski Milletvekili Akif Gülle, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve protokol üyelerinin katılımı ile dün düzenlenen törenle hizmete giren Hilas Thermal Resort & SPA Oteli'nin Arap yatırımcılar tarafından yapıldığı sanıldı ancak, 20 milyon TL'lik yatırımın tamamı yerli.

Samsun'un Ladik ilçesine yerli yatırım ile yapılan  Hilas Thermal Resort & SPA Oteli ile ilgili açılış töreninde konuşan Ladik Akdağ Yatırım ve Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Dilmen, "Değerli misafirler, Hilas Thermal Resort & Spa Otelimizin açılış törenine hepiniz hoş geldiniz. Kaplıca sularının romatizmalı hastalıklar, sinirsel hastalıklara, eklem ve kireçleme gibi hastalıkların da tedavisinde olumlu etki yaptığı tıbbi olarak kanıtlanmıştır. Hamamayağı Kaplıcası ise ülkemizdeki birinci derecede önemli kaplıcalardan biridir. Böyle bir tesisin bölgeye ve istihdama sağlayacağı katkı büyüktür"  dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da üniversite öğrencisi kadın araştırma görevlisi olan kocasını bıçakladı

Samsun'da üniversite öğrencisi kadın araştırma görevlisi olan kocasını bıçakladı