21 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN'UN YÜZ AKI OSMANLI UN FABRİKASI DÜNYA ÜLKELERİNE İHRACAT YAPIYOR

Samsun'un yüz akı Osmanlı Un Fabrikası dünya ülkelerine ihracat yapıyor

Samsun'da üretim yapan Osmanlı Un Fabrikası, Azerbaycan, Gürcistan, Irak, Uzak Doğu, Afrika, Orta Doğu, Güney Amerika, İngiltere, Okyanusya kıtasına ihracat yapıyor.

03 Ocak 2021 Pazar 16:15 EKONOMİ

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan Gıda Organize Sanayi Bölgesinde yeni yatırımını tamamlayarak istihdama büyük katkı veren Osmanlı Un Fabrikasında üretilen unlar dünya ülkelerine gidiyor.


Samsun'da 1976 yılında kurulan ve 45 yıldır kaliteden ödün vermeden un üretimi yapan Osmanlı Un Fabrikası, üç ayrı marka un üretimi yapıyor. Osmanlı, Akça ve Samsun markalarına sahip Osmanlı Un Fabrikası, 2020 yılı itibari ile ihracat yaptığı ülkeler arasına İngiltere ve Okyanusya kıtası ülkelerini de dahil etti. Tekkeköy ilçesinde bulunan Gıda Organize Sanayi Bölgesinde yeni fabrikasının yapımını da tamamlayarak faaliyete geçiren Osmanlı Un Fabrikası, yaptığı yatırım ve sağladığı istihdam ile Samsun'un yüz akı firmaları arasında yerini aldı.

ISO 2200 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve Helal Gıda Üretim belgelerine sahip olan Osmanlı Un Fabrikası, tam otomatik un depolama ve paketleme tesislerini de bünyesinde barındırıyor.Samsun'dan dünya ülkelerine Osmanlı Un markası ile un ihracatı yapan Osmanlı Un Fabrikası, 2019 yılında İstanbul Sanayi Odasının açıkladığı ikinci büyük sanayi kuruluşu listesinde de 182'inci sırada yer aldı. Osmanlı Un Fabrikası, 2018 yılında açıklanan ikinci 500 sanayi kuruluşu listesinde ise 493'inci sırada bulunuyordu.  Unsan Un San. Tic. A.Ş. olarak faaliyet gösteren Osmanlı Un Fabrikası, Türkiye'de en iyi ihracat yapan ilk bin firma arasında da  2019 yılında 55’inci olarak sektörel sıralamada yer aldı.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Vatandas

05 Ocak 2021 Salı 09:32

Samsunlu olarak gurur duyuyoruz.Allah razı olsun ülkeye hizmet edenlerden iş aş vergi verenlerden Fakat bu firma o yolları kesinlikle hak etmiyor.Yollar çukur ve kanalizasyon pislikleri ile dolu utanç verici bir durum.Samsunlu yöneticiler bir an önce görseler çok iyi olur ayıptır günahtır.

Samsunlu

05 Ocak 2021 Salı 09:23

Bir Samsunlu olarak gurur duyduk.helal olsun başarılarının devamını diliyorum.Fakat bu firma ve diğer firmalar oradaki yolları kesinlikle hak etmiyor.Yollar kanalizasyon atıkları ve çukurlarla dolu Samsunlu yöneticilerin dikkatine.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir: Durmadan çalışacağız

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir: Durmadan çalışacağız