29 Kasım 2021 Pazartesi

TÜSİAD'IN BAŞINA İTALYAN ASILLI KASLOWSKİ GEÇTİ

TÜSİAD'ın başına İtalyan asıllı Kaslowski geçti

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) 49. Genel Kurulu İstanbul'da yapıldı. Oy çokluğuyla İş adamı Simone Kaslowski TÜSİAD'ın yeni patronu oldu.

20 Şubat 2019 Çarşamba 14:09 EKONOMİ

Four Seasons Hotel'de bugün gerçekleştirilen, Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) 49. Genel Kurulu'nda İtalyan asıllı iş adamı Simone Kaslowski başkanlık görevine getirildi.


Daha önce TÜSİAD'da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Kaslowski, genel kurulda yapılan oylamada sonucunda Türkiye İş Adamları ve Saniyicileri Derneği'nin yeni patronu olarak seçildi.

SİMONE KASLOWSKİ KİMDİR?

1963 Yılında İtalya'nın Torino şehrinde Dünya'ya geldi. Babası Aldo Kaslowski, annesi Guia Kaslowski'dir. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Simone Kaslowski, ABD'de Clark Worcester Üniversitesi’nden 1984 yılında mezun oldu. 1985 Yılında aile şirketi olan Organik Kimya İstanbul’da satış bölümünde göreve başladı. 

 

Organik Kimya üretim ürünlerinin ihracat pazarını geliştirme yönünde çalışmalar yapan Kaslowski, 1993 yılında şirketin satış bölümü yöneticisi oldu. Yatırım projelerinde aktif olarak görev aldı.


1995 Yılında şirketin CEO'su olan ve Yönetim Kurulu Üyeliğini üstlenen Kaslowski, TÜSİAD bünyesindeki çalışmalarına ilk olarak Kimya Görev Gücü Başkanlığı görevini üstlenerek başladı.

2013 yılından bu yana TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan TÜSİAD'ın yeni patronu, bu süre içinde, önce Avrupa Birliği İşleri Komisyonu Başkanlığı, ardından da Küresel İlişkiler ve Avrupa Birliği Yuvarlak Masası Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Evli ve üç çocuk babası olan Simone Kaslowski, İtalyan asıllı olmasına rağmen çok iyi düzeyde Türkçe konuşabilip, İtalyanca, Fransızca ve İngilizce de bilmektedir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş MHP'lilere üç kağıtçı dedi, işte o sözlerin yer aldığı video

Necattin Demirtaş MHP'lilere üç kağıtçı dedi, işte o sözlerin yer aldığı video