18 Eylül 2021 Cumartesi

ASİYAD BAŞKANI OSMAN YILMAZ'DAN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI! UNUTMADIK

ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz'dan 15 Temmuz açıklaması! Unutmadık

Ankara-Samsun Sanayici ve İşadamları Derneği(ASİYAD) Başkanı Osman Yılmaz "15 Temmuz’u unutmadık unutmayacağız ve unutturmayacağız" dedi.

15 Temmuz 2021 Perşembe 10:52 GÜNCEL

Ankara-Samsun Sanayici ve İşadamları Derneği(ASİYAD) Başkanı Osman Yılmaz, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5'inci yıl dönümü ile ilgili bir açıklama yayımladı.


ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz, yaptığı 15 Temmuz açıklamasında 2016 yılında yaşanan hain girişimi engellemeye çalışırken 251 vatan evladının şehit olduğunu hatırlattı.

15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan darbe girişiminin milletin mücadelesi sonucu engellendiğini kaydeden ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz, "O gece meydanlara dökülen necip milletimizin kanlı darbe kalkışmasına geçit vermemesi neticesinde 251 vatan evladımız şehadet mertebesine ulaşmış, 2 bin 732 kahramanımız gazi olmuş, şanlı direnişte en ön safta yerini alan Türk Polis Teşkilatımız da 63 şehit, 284 gaziyle 83 milyonun kalbine altın harflerle kazınmıştır. 15 Temmuz 2016 gecesinde, milli iradeyi ve demokrasimizi hedef alan hain darbe girişimi, milletimizin kahramanca mücadelesi sonucunda engellenmiş ve demokrasimiz kazanmıştır. Tarihe şanlı bir direniş olarak geçen bu mücadelede göğsünü siper, canlarını feda eden şehitlerimizi anmak, hatırlatmak ve unutturmamak hepimizin en önemli sorumluluklarından olmalıdır" dedi.

Açıklamasında 15 Temmuz hain darbe girişimini unutmadıklarını ve unutturmayacaklarının altını çizen Ankara-Samsun Sanayici ve İşadamları Derneği(ASİYAD) Başkanı Osman Yılmaz, şunları dile getirdi.
"En uzun gecelerden birini yaşadığımız 15 Temmuz 2016 günü yaşlısı genci, kadını erkeğiyle milletimizin ortaya koyduğu bu ruh, Millî Mücadele meşalemizin yandığı 19 Mayıs 1919'daki milli hakimiyet ruhunun devam ettiğini net olarak göstermiştir. Vatan topraklarını yurt yapan, istiklal ateşini söndürmemek için toprağa düşen kahramanlarımız ile 15 Temmuz şehitlerimiz kader birliği yapmış ve mertebelerin en yücesine, şehadet makamına erişmişlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum."
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAYSİAD Başkanı Üstünel'den 15 Temmuz'un 5'inci yılı açıklaması

SAYSİAD Başkanı Üstünel'den 15 Temmuz'un 5'inci yılı açıklaması