17 Mayıs 2021 Pazartesi

ASİYAD BAŞKANI YILMAZ'DAN KAYYUM OLARAK ATANAN HASAN BASİR GÜZELOĞLU AÇIKLAMASI

ASİYAD Başkanı Yılmaz'dan kayyum olarak atanan Hasan Basir Güzeloğlu açıklaması

Ankara-Samsun Sanayici ve İşadamları(ASİYAD) Başkanı Osman Yılmaz, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevine kayyum olarak atanan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'na destek mesajı yayınladı.

20 Ağustos 2019 Salı 17:31 GÜNCEL

Ankara-Samsun Sanayici ve İşadamları(ASİYAD) Başkanı Osman Yılmaz, daha önce Samsun Valiliği görevinde bulunan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nun Diyarbakır Belediyesi Başkanlığı kayyum olarak atanması ile ilgili açıklama yaptı.


ASİYAD Başkanı Yılmaz, Hasan Basri Güzeloğlu'nun devletinin ve milletinin yanında olan başarılı bir yönetici olduğunu, Diyarbakır'da görev yaptığı süre içerisinde Diyarbakırlılarla yakın ilişkiler kurduğunu belirtti. 

Diyarbakır'da terör odaklarına karşı Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun başarılı operasyonlara imza attığını kaydeden ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Terör odaklarının güdümünde olan, terör odaklarından aldıkları talimatlarla hareket edenlere karşı devletimiz gerekeni yapmış ve Diyarbakır başta olmak üzere Mardin ve Van belediyelerine kayyum atanmıştır. Devletin vatandaşlarının hak ve menfaatlerini koruması temel bir görevdir. Anayasal düzeni, devletin ve idarenin bütünlüğünü sağlamakta görevidir. Bu bağlamda terör örgütlerinin yuvası haline geldiği anlaşılan belediyeleri milli menfaatler için devletin kontrol altına almak maksadıyla kayyum görevlendirmeleri yapması hukuk devleti anlayışına uygun bir faaliyettir. Daha önce Samsun Valiliği görevinde bulunan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine kayyum olarak görevlendirilmiştir. ASİYAD olarak değerli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu'nun yanındayız ve destekçisiyiz. Sayın Valimizin kayyumluk görevi ile birlikte Diyarbakır'a ve Diyarbakırlı vatandaşlara kalıcı, etkili faydalı hizmetler üretmeye devam edeceğine olan itimatımız tamdır. Kendisine Samsunlular olarak hayırlı vazifeler icra etmesini temenni ediyoruz."


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesi 'Atakum Belediyesine kayyum atanacak mı' haberlerine açıklama yaptı

Atakum Belediyesi 'Atakum Belediyesine kayyum atanacak mı' haberlerine açıklama yaptı