18 Eylül 2021 Cumartesi

ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI CEMİL DEVECİ: CUMHURBAŞKANI BİZİM DE CUMHURBAŞKANIMIZ

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci: Cumhurbaşkanı bizim de Cumhurbaşkanımız

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, makam odasında bulunan Recep Tayyip Erdoğan'ın tablosunu kaldırdığı yönünde ki haberlere açıklama yaparak, "Cumhurbaşkanı bizimde Cumhurbaşkanımızdır. öyle bir saygısızlığımız olmaz" dedi.

10 Nisan 2019 Çarşamba 15:27 GÜNCEL

Samsun'da yapılan 31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakının CHP adayı olarak Atakum İlçe Belediyesi Başkanı seçilen Cemil Deveci, görevi teslim aldığı ilk gün yaşanan izdiham nedeniyle zarar gören makam odasında ki Recep Tayyip Erdoğan tablosunu onararak yeniden yerine astıklarını açıkladı.


Cemil Deveci, başkanlık makam odasında Mustafa Kemal Atatürk ile yan yana bulunan Recep Tayyip Erdoğan tablosunun, kendisini kutlamaya gelen vatandaşların oluşturduğu izdiham sırasında, temas eden bir koltuk nedeniyle çizildiğini, kendisinin de talimat vererek tablonun onarılmasını istediğini belirterek, "Başkanlık koltuğuna oturduğumuz ilk gün makamda izdiham oldu. Bu sırada Recep Tayyip Erdoğan'ın tablosu zarar gördü. Bende tablonun yerinden sökülerek tamir edilmesi ve yeniden yerine takılmasını istedim. Bu sırada makamımıza gelen misafirlerimizle fotoğraflar çekindik. Bu fotoğraflardan bazılarında  Recep Tayyip Erdoğan'ın tablosu yer alırken bazılarında ise tamir edilmesi için talimat vermem nedeniyle yerinden alınan tablo yer almadı. Bu nedenle sanki biz Recep Tayyip Erdoğan'ın makam odamızda  bulunan tablosunu kaldırdığımız gibi haberler yapıldı. Böyle bir şey yok." dedi.Recep Tayyip Erdoğan tablosunun zarar gördüğü gün içerisinde tamir edilerek yeniden makam odasına konulduğuna dikkat çeken Cemil Deveci, "Bizim Cumhurbaşkanına bir saygısızlığımız asla olmaz. Cumhurbaşkanı bizimde Cumhurbaşkanımızdır. Tabloyu kaldırdığımız yönünde yapılan haberler doğru değildir" diye konuştu.

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ BEDRİ YAŞAR ZİYARET ETTİ
Öte yandan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'ye hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor. İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'ın yanı sıra, CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanları ve yönetimleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Atakumlu vatandaşların ziyaret ettiği Başkan Deveci, “Atakum için yapacak çok işimiz var” ifadelerini kullandı. 

Atakumluların yoğun ilgisinden dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Deveci, "Tarafımıza gösterilen yoğun ilgiye teşekkür ediyorum" diye konuştu.

ATAKUM EN DOĞRU KARARI VERDİ
Başkan Deveci'ye görevinde başarı dileyen İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, "İstanbul'daki demokrasi nöbetimizin ardından Samsun'a gelerek Atakum Belediye Başkanımız Cemil Deveci'yi ziyaret ettik. Kendisinin 5 yıl boyunca yoğun bir temposu olacak. Atakum Halkı, en doğru kararı verdi. Millet İttifakı olarak elde ettiğimiz bu başarıdan dolayı başta Atakum Belediye Başkanımız Cemil Deveci'ye ve Millet İttifakı'na destek veren tüm Atakumlulara teşekkür ediyorum. Başkanımıza, görevinde başarı ve kolaylıklar diliyorum" şeklinde konuştu.ATAKUMLULARDAN YOĞUN İLGİ
31 Mart Yerel Seçimleri sonucunda kazananın Atakum ve Atakumlular olduğunu söyleyen Deveci, "Yerel seçimlerin tamamlanmasının ardından hemen görevimize başladık. Sandık başına giderek demokrasi adına önemli bir başarıya imza atan Atakumlulara teşekkür ediyorum. Elbette yeni göreve başlamamız dolayısıyla bizleri ziyarete gelenler de oluyor. Bu noktada, özellikle Atakumluların yoğun ilgi göstermesi bizleri mutlu ediyor. Görevimizi, Atakum halkımız ile birlikte barış ve huzur içerisinde yürüteceğiz. Belediyemizdeki eksiklerimizin giderilmesi konusunda çalışmalarımıza da başladık. Bu noktada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafının bulunduğu tablonun, tebrik ziyaretleri sırasında yaşanan izdiham nedeniyle zarar görmesi sonucunda, fotoğrafın bulunduğu çerçevenin onarımını da yaptık" ifadelerini kullandı.

BELEDİYE PERSONELİ İLE KOORDİNELİ ÇALIŞACAĞIZ
Mesai başlangıcında, belediye personelini de ziyaret etmeyi ihmal etmeyen Deveci, "Göreve geldiğimiz gün itibariyle, belediye personelimizle iyi ilişkiler kurma gayreti içerisindeyiz. Sabah mesaimize başlamadan önce, personelimizi de ziyaret ediyorum. Bu noktada kendilerine işlerinde kolaylıklar diliyor, personelin görüş, öneri ve taleplerini dinliyorum. Belediye başkanı ve belediye personelinin koordinesi, Atakum'da projelerin daha hızlı gerçekleşmesi adına önemli bir aşamadır. Personelimizle sürekli beraber olmaya ve onları dinlemeye devam edeceğim" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ali Tüfenk

10 Nisan 2019 Çarşamba 15:51

Haberler aslını yansıtmıyor demişsiniz ama APO adındaki personelinize talimat verilmiş ve kendisi de fotoğrafı oradan sökmüş. Neyse ki hatadan dönülmüş.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Çarşamba'da Porsuk mahallesinin yolları yıllardır köstebek yuvası gibi

Samsun Çarşamba'da Porsuk mahallesinin yolları yıllardır köstebek yuvası gibi