28 Ocak 2021 Perşembe

ATAKUM BELEDİYESİ BAŞKAN VEKİLİ İPEK MAKAM ARACINA HACİZ OLAYI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Atakum Belediyesi Başkan vekili İpek makam aracına haciz olayı ile ilgili açıklama yaptı

Samsun'da Atakum Belediyesi Başkan vekili Hasan İpek, belediye başkanı Cemil Deveci'nin makam aracına gönderilen haciz olayı ile ilgili açıklama yaptı.

21 Haziran 2019 Cuma 20:14 GÜNCEL

Samsun'da Atakum Belediye Başkanvekili Hasan İpek, Atakum Belediyesi'nin Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na gerçekleştirdiği üç suç duyurusunun ardından, makam aracına haciz gönderilmesinin kötü niyetli olduğunu açıkladı.


Atakum Belediyesi Başkanvekili Hasan İpek, 37.5 ton et satışını yapan firma tarafından daha önce belediyenin bazı işletmelerine uygulanan   haczin ardından bugünde aynı firmadan makam aracına haciz gönderildiğini söyledi.

ATAKUM'UN HAKKINI ARAYACAĞIZ
Atakum Belediyesi Başkanvekili Hasan İpek, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Bugün gündüz saatlerinde belediye avukatlarımızca hazırlanan suç duyuruları Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletildi. Suç duyurularının arasında özellikle günlerdir yerel ve yaygın basında tartışılan 37.5 ton dana lop et de yer aldı. " dedi.

Atakum Belediyesi Başkanvekili Hasan İpek konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı.

"Bilindiği üzere Atakum İmar İnşaat Limited Şirketi yönetiminin usulsüz iş ve işlemler ile yürütülerek kamu zararına yol açmışlar, haksız ve hukuka aykırı olarak menfaat temin ederek kamu mallarını çıkarları doğrultusunda mal edinmişler ve tasarrufta bulunmuşlardır. Şirketi ticari kuralların dışında menfaatleri doğrultusunda yöneterek zarara uğratmışlardır. Alınmayan, teslim edilmeyen mallarla ilgili fatura düzenletmişler ya da üçüncü şahıslara menfaat sağlamışlardır. Örneğin 08.02.2019-29.03.2019 arasında 6 adet fatura ile toplam 37.500 kilogram dana lop et alışı yaptıkları yönünde fatura düzenlenmiş ancak Atakum İmar İnşaat Ticaret Limited Şirketi'nin bu süre içerisinde bu miktarda bir et teslimi ve satışı olmamıştır. Kaldı ki bu miktarda bir etin 2 ay gibi kısa bir sürede tüketilmesi işletmelerin ticaret hacimleri dikkate alındığında imkansızdır. Zira aynı tarihlerde başka firmalardan da ayrıca et alımı yapılmaktadır. Firmanın et alımları dikkatle incelendiğinde 09.10.2018 tarihinden itibaren olağanüstü bir miktarda ticari hayatın gereklerine uymayan bir biçimde yüklü alımlar yapıldığı 09.10.2018-29.03.2019 arasında 52.500 kilogram dana lop et alındığı gösterilmiştir. Ayrıca Atakum İmar İnşaat Ticaret Limited Şirketi'nin 2 adet firmadan alışlar bakımından sahte belge kullanma yönünden vergi incelemesine tabi tutulduğu anlaşılmıştır. Yapılan alımların miktarları ve fiyatları dikkate alındığında kamu zararına yol açtığı görülmektedir. Belediye avukatlarımızın suç duyurularını gerçekleştirmesinin ardından akşam saatlerinde, belediyemiz otoparkında bulunan Atakum Belediye Başkanımızın makam aracına haciz için işlemler başlatılmış, ancak icra müdürünün mesai saatlerinin dolması nedeniyle işlem ertelenmiştir. Henüz bugün suç duyurusunda bulunduğumuz dosyada belediye kasasında yasal defter kayıtlarına göre var olan ancak kasada bulunmayan 7.201.812,72 TL'nin ve diğer tüm borçların kamuoyu tarafından bilinmesine rağmen suç duyurusuna konu olan et şirketi tarafından yaptırılmak istenen bu haciz işlemini kötü niyetli buluyoruz. Şeffaf belediyecilik anlayışıyla, en başından bu yana Atakum Belediyesi'nin mali tablosunu yurttaşlarımızla paylaştığımız gibi suç duyurularımızı ve yaşanan son durumu da kamuoyuyla paylaşıyoruz. Atakumluların malına el konulmaya çalışılıyor fakat buna müsaade etmeyeceğiz ve hukukun gösterdiği bütün yollardan Atakumluların ve Atakum Belediyesi'nin hakkını aramaya devam edeceğiz" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Meçhul Şarkıcı

22 Haziran 2019 Cumartesi 10:21

İshak ve osman... ikisinin hakkında soruşturma açılmalı..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yılın babası seçilen Alaeddin Dursun'un engelli olan bir oğlu yaşamını yitirdi

Samsun'da yılın babası seçilen Alaeddin Dursun'un engelli olan bir oğlu yaşamını yitirdi