23 Eylül 2020 Çarşamba

BARIŞ MANÇO'NUN 1993 YILINDA SAMSUN KONSERİNDE DUYGULANDIRAN OLAYIN HİKAYESİ

Barış Manço'nun 1993 yılında Samsun konserinde duygulandıran olayın hikayesi

Ünlü sanatçı merhum Barış Manço'nun bugün 76'ıncı doğum günü.. Barış Manço'nun 1993 yılında 33 askerimizin şehit olması sonrası Samsun konserini iptal edip konser için harcanan masraflar için bir çek yazdığını ve o çekinde Mehmetçik Vakfı'na bağışlandığını biliyor muydunuz..

02 Ocak 2019 Çarşamba 14:10 GÜNCEL

Merhum ünlü sanatçı Barış Manço'nun 1993 yılında konser için geldiği Samsun'da, dönemin Samsun Büyükşehir Belediyesi eski başkanı merhum Muzaffer Önder ile arasında yaşanan konuşmanın duygulandıran hikayesini sizler için yazdık.


Merhum sanatçı Barış Manço'nun 1993 yılında 33 askerin şehit olduğu haberi gelince sahneye çıkıp Samsun konserini iptal ettiği ve ardından da konser için yapılan harcamayı karşılamak için bir çek yazdığını biliyor muydunuz.. Merhum sanatçı Barış Manço'nun 76'ıncı doğum gününde o hikayeyi sizlerle bir kez daha paylaşmak istedik.

Samsun'a 24 Mayıs 1993 yılında konser vermek için gelen Barış Manço, o yıllarda Elazığ-Bingöl karayolunda 33 askerin teröristler tarafından şehit edilmesi haberini aldığında Samsun konserini iptal etmişti. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen konser için bütün hazırlıkların yapıldığı ve vatandaşların konser alanını doldurmaya başladığı anlarda yaşanan acı olay sonrası Barış Manço, Samsun konserini iptal eder.

Barış Manço, 33 askerin şehit edilmesi sonrası sahneye çıkar ve Samsunlulardan özür dileyerek konseri iptal ettiğini açıklar. O dönem Muzaffer Önder'in başkan olduğu Samsun Büyükşehir Belediyesi Barış Manço konseri için 100 bin lira para harcamıştır. Barış Manço, konseri iptal etme kararının ardından yapılan harcamayı da karşılamak ister ve Muzaffer Önder'e bir çek yazarak uzatır.

Muzaffer Önder'in bu durum karşısında verdiği cevap ise  Barış Manço'yu duygulandırır. Muzaffer Önder, Barış Manço'ya "O çekin yeri Mehmetçik Vakfı'dır" der.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da raylı sistem OMÜ'ye çıkacak! Test sürüşleri başladı

Samsun'da raylı sistem OMÜ'ye çıkacak! Test sürüşleri başladı