25 Ekim 2021 Pazartesi

CANİK BELEDİYESİ İHTİYACI OLANA, DARDA KALANA, KARANTİNADA OLANA DESTEK VERİYOR

Canik Belediyesi ihtiyacı olana, darda kalana, karantinada olana destek veriyor

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi olana, karantinada bulunanlara, iş yeri kapanan esnaflara ve darda olan vatandaşlara gıda desteği ve sıcak yemek desteği vermeye devam ediyor.

28 Kasım 2020 Cumartesi 13:42 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, pandemi süreci ile ilgili yaptığı açıklamada,  "İhtiyaç sahibi olan, karantina da bulunan, iş yeri kapanan yani darda olan tüm vatandaşlarımızın yanında oluyoruz" dedi.


Canik İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 31 Mart seçimlerinden sonra belediye bünyesinde oluşturdukları Sosyal Yardım Müdürlüğü vasıtası ile pandemi sürecinde aktif çalışarak ihtiyaç sahiplerine ulaştıklarını açıkladı.

Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı. yaptığı açıklamada, ihtiyaç sahiplerine, darda olana, karantinada bulunanlara gıda ve sıcak yemek destekleri sağladıklarını belirterek, "Göreve başladığımızda ilk işlerimizden biri sosyal yardımlaşma müdürlüğünü kurmak olmuştu. Bu müdürlüğün tek bir amacı vardı. O da gerçek ihtiyaç sahiplerini bularak onların asla mağdur olmamasını sağlamaktı. İlk günden itibaren bu konuda çok titiz bir çalışma yürüttük. Her gün yemek çıkardık. Ve her gün bunları vatandaşlarımıza ulaştırdık. Gereken desteği bu ailelerimize ulaştırdık. Canik Belediyesi vatandaşı için var. Yeter ki onlar darda kalmasın diye en zor anlarımızda bile gerekeni yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” dedi

PANDEMİ SÜRESİNCE DESTEK
Bütün dünyanın mücadele ettiği salgın hastalık başladığı andan itibaren her an vatandaşın yanında olduklarının altını önemle çizen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "Virüsle mücadele başladığı andan itibaren, özellikle yasaklar döneminde vatandaşımızın bütün taleplerini eksiksiz yerine getirdik. Sürecin bir şekilde mağdur ettiği esnaf ve çalışanlarımızın da yanında olduk. Karantina da olan, izole olan bütün vatandaşlarımıza sıcak yemek desteği sağladık ve sağlamaya ediyoruz. Bütün bunların yanı sıra geçtiğimiz günlerde başlattığımız ‘Komşunun Sesi Ol” projemiz ile tekrar bir çağrı yaptık. Hedefimiz tek bir kardeşimizin bile yatağa aç girmemesidir” şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hasan

29 Kasım 2020 Pazar 20:40

gecen kış işten cıkardıgı işcileri unutup 2 tabak yemek dagıttı diye alkıs tutalım boşkana neticede milletiz hemen unuturuz Bravoooo fotografcı

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesi zabıtası riskli 6 pazarcıyı takibe aldı 3 pazarcıya ceza uyguladı

İlkadım Belediyesi zabıtası riskli 6 pazarcıyı takibe aldı 3 pazarcıya ceza uyguladı