31 Temmuz 2021 Cumartesi

ÇARŞAMBA BELEDİYE BAŞKANI DOĞAN'DAN 19 MAYIS'IN 101. YILI MESAJI

Çarşamba Belediye Başkanı Doğan'dan 19 Mayıs'ın 101. yılı mesajı

Samsun'un Çarşamba ilçe Belediyesi Başkanı Halit Doğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 101'inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

18 Mayıs 2020 Pazartesi 15:28 GÜNCEL
Samsun'un Çarşamba İlçe Belediyesi Başkanı Halit Doğan, 19 Mayıs'ın 101'inci yıl dönümü ile ilgili yayımladığı mesajda, "19 Mayıs Türkiye Cumhuriyetinin makus talihini yenme kararlılığını tüm dünyaya duyurduğu gündür" dedi.

 
Çarşamba Belediyesi Başkanı Halit Doğan, 19 Mayıs'ın 101'inci yıl dönümü ile ilgili mesajında "Milli mücadelenin başladığı tarih olan 19 Mayıs 1919, bir milletin uyanışının ve millet iradesine dayanan tam bağımsız bir devletin kurulmasının sembolüdür. Bu tarih, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki çok önemli dönüm noktalarından biridir. Her şeyin bittiğini zannedenlere karşı, tüm yokluk ve yoksunluklara rağmen, azim, iman ve heyecanla makûs talihini yenmek kararlılığını tüm dünyaya duyurduğu önemli ve tarihi bir gündür.” dedi.

Gençlik, bir milletin geleceğidir diyen Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan yayınladığı mesajda şunları dile getirdi.
“Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler. Zorlu mücadelelerle kazanılan zaferlerin ardından, var olmanın ve gelişmenin ancak iyi eğitim almış, öz güveni yüksek, kendini sürekli geliştiren gençler vasıtasıyla olacaktır.Tüm gençlerimizin bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Üniversitesinde Sosyal İnovasyon Merkezi kuruldu

Samsun Üniversitesinde Sosyal İnovasyon Merkezi kuruldu