11 Nisan 2021 Pazar

ÇARŞAMBA BİYOKÜTLE SANTRALİ İÇİN OLMAYAN BİLİRKİŞİ İDDİASI

Çarşamba Biyokütle Santrali için olmayan bilirkişi iddiası

Danıştay 6. Dairesi'nin kurulumunda bir sakınca görmediği ve eksik bilirkişi ile faaliyetlerinin durdurulduğuna karar verdiği Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali için Samsun Mimarlar Odası tarafından "ODTÜ'den bilirkişi heyeti geliyor" açıklamasının yapılması kafaları karıştırdı

21 Ağustos 2020 Cuma 14:02 GÜNCEL
Samsun'un Çarşamba ilçesi Eğerceli Mahallesi'nde yapımı devam eden Oltan ve Köleoğlu Enerji'ye ait biyokütle enerji santrali için Danıştay'ın yeniden bilirkişi heyeti oluşturulması ile alakalı karar vermesi üzerine santral karşıtı STK'lardan Samsun Mimarlar Odası kafa karıştıran bir iddia ortaya attı. 

Daha henüz bilirkişi heyetindekilerin isimlerinin Ulusal Yargı Ağı Projesi'nde (UYAP) görünmemesine rağmen Samsun Mimarlar Odası tarafından "Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden (ODTÜ) bilirkişi heyeti geliyor" demesi kafaları karıştırdı. Samsun Mimarlar Odası'nın bu açıklaması art niyetli olarak değerlendirildi.

UYAP sisteminde halen bilirkişi isimleri görünmemesine rağmen böyle bir açıklama yapılması, “Samsun Mimarlar Odası henüz atanmayan bilirkişileri nereden biliyor?” sorularını gündeme getirdi. Bilirkişi heyetinin kimler ve nereden atanacağı henüz bilinmemesine rağmen Samsun Mimarlar Odası tarafından "ODTÜ’den bilirkişi geliyor" iddiasının ortaya atılması mahkemenin etki altına alınmaya çalışılması konusunu da akıllara getirdi. Samsun Mimarlar Odası, daha önce de Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali hakkında birçok olumsuz açıklamada bulunmuştu.

SEHVEN AÇIKLADIK
Öte yandan Samsun Mimarlar Odası, Çarşamba ilçesinde yapılan Biyokütle Santrali için 'ODTÜ'den bilirkişi heyeti' geleceğine dair açıklamayı sehven yaptıklarını duyurdu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Mimarlar Odası bilirkişi heyeti gelecek açıklamasını sehven yaptıklarını duyurdu

Samsun Mimarlar Odası bilirkişi heyeti gelecek açıklamasını sehven yaptıklarını duyurdu