28 Şubat 2021 Pazar

ÇARŞAMBA BİYOKÜTLE SANTRALİNDE KIŞKIRTMALARA ÇARŞAMBALI İTİBAR ETMEDİ

Çarşamba Biyokütle Santralinde kışkırtmalara Çarşambalı itibar etmedi

Samsun'un Çarşamba ilçesi Eğercili mahallesinde yapılan Biyokütle Enerji Santralini denetlemeye gelecek bilirkişi heyeti için yapılan kışkırtmalara Çarşambalı itibar etmedi.

18 Kasım 2020 Çarşamba 14:42 GÜNCEL
Samsun’un Çarşamba ilçesinde kuruluşu tamamlanmakta olan Biyokütle Enerji Santrali’ndeki bilirkişi heyetinin incelemelerine müdahale etmek isteyen marjinal grupların SAMÇEP’in organizasyonundaki teşebbüsüne vatandaşların itibar etmediği görülerken, bazı kişilerin canlı yayında çok kalabalık olmamasına istinaden insanları davet ettiği görüldü. 

Eğercili Mahallesi’nde kurulan santral ile ilgili olarak Danıştay 6. Dairesinin bilirkişi raporunu yetersiz bulması sonucu verdiği iptalin ardından yeniden keşif ve inceleme yapılması karara alınmıştı. 

Bugün santral alanına gelen yeniden oluşturulmuş bilirkişi heyetinin yapacağı kanuni keşif ve incelemeyi de adeta engellemek için çaba gösteren SAMÇEP’in organize ettiği ve tamamına yakını Çarşamba’nın dışından taşınanlardan oluşan ve ellerine pankartlar tutuşturulmuş olan grup beklediği ilgi ve katkıyı göremeyince hüsrana uğradığı öğrenildi. 

Santralin gündeme geldiği ilk günden itibaren bekledikleri karşılığı alamadıkları için karşı eylemlerin odağı haline gelen Ayvacık ve Terme Ziraat Odası başkanlarının da katılımı ile santral binası önünde az sayıda insan olduğu, sloganlar attıktan sonra hiçbir müdahale olmayınca istediklerini elde edememiş bir şekilde dağıldıkları görüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da morg itirafı! Pandemide çok ölümler olacak denildi yeni morglar yapıldı

Samsun'da morg itirafı! Pandemide çok ölümler olacak denildi yeni morglar yapıldı