25 Haziran 2021 Cuma

CEMİL DEVECİ AÇIKLADI! ÜRETİCİYİ DESTEKLEMEK İÇİN KIRSAL KALKINMA MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU

Cemil Deveci açıkladı! Üreticiyi desteklemek için Kırsal Kalkınma Müdürlüğü kuruldu

Samsun'da Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla belediye bünyesinde 'Kırsal Kalkınma Müdürlüğü' kurulduğunu açıkladı.

17 Kasım 2019 Pazar 16:35 GÜNCEL

Samsun'un CHP'li Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, kırsal kalkınmayı destekleyeceklerini açıklayarak, belediye bünyesinde Kırsal Kalkınma Müdürlüğü biriminin kurulduğunu duyurdu.


31 Mart yerel seçim vaadi ve projesi arasında yer alan kırsal kalkınmanın desteklenmesi ile ilgili adımları atmaya başlayan Cemil Deveci, Atakum ilçesine bağlı kırsal kesimlerde üreticilerin geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılığı destekleyeceklerini söyledi.

Atakum Belediyesi bünyesinde kurulan Kırsal Kalkınma Müdürlüğü biriminin çalışmalarına başladığını duyuran Başkan Cemil Deveci, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ayrıca bir müjde daha vererek, Tarım Üretim Kalkınma Kooperatifi kuracaklarına dikkati çekti. Cemil Deveci, açıklamasında şunları dile getirdi.
"Atakum Belediyesinde ‘ Kırsal Kalkınma Müdürlüğü’ kurduk. Köyde tarımı ve hayvancılığı destekleyeceğiz. Tarım Üretim Kalkınma kooperatifi kuruyoruz, köylüyü her türlü tarım üretimi ve hayvancılık hakkında eğitiyoruz, uzmanlarımız köylerde çalışıyor. Köylünün Ziraat Odası kurma girişimini destekliyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cemil Deveci köylere konut müjdesi verdi! Alt yapı ve ruhsat bedeli alınmayacak

Cemil Deveci köylere konut müjdesi verdi! Alt yapı ve ruhsat bedeli alınmayacak