25 Haziran 2021 Cuma

CEMİL DEVECİ ATAKUM'DA YEŞİL ALANIN HİZMET ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Cemil Deveci Atakum'da yeşil alanın hizmet alanına dönüştürülmesine tepki gösterdi

Samsun'da Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atakum ilçesinde 4 bin 997 metrekarelik yeşil alanın hizmet alanına dönüştürülmesine Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinde tepki gösterdi.

16 Mayıs 2019 Perşembe 01:16 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, Atakum ilçesinde bulunan 4 bin 997 metrekarelik yeşil alanın, büyükşehir belediyesi hizmet alanı olarak değiştirilmesine Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci tepki gösterdi.


Samsun'da Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Samsun Büyükşehir meclisi kararıyla Atakum'da bulunan yeşil alanın Büyükşehir Belediyesi hizmet alanına dönüştürülmesine tepki göstererek, "Atakum yeni bir kent olmasına karşın, hizmet alanı oluşturulan bu bölgede yeşil alan darlığı var. Bu karar aramızdaki dayanışma hassasiyetini zedeleyici nitelikte" dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi mayıs ayı oturumu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başkanlığında gerçekleşti. 28 maddenin oylandığı mecliste, Atakum ilçesi sınırları içerisinde Çobanlı Mahallesi'nde bulunan 4 bin 997  metrekarelik yeşil alanın Samsun Büyükşehir belediyesi hizmet alanına dönüştürülmesine ilişkin madde de görüşüldü.İLKESEL OLARAK DOĞRU DEĞİL
Meclis gündemine taşınan maddenin Atakum Belediyesi imar planında yeşil alan olarak tanımlandığını ifade eden Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, "Ancak şimdi bu alanın daha uzak bir alana taşınarak, Büyükşehir Belediyesi hizmet alanına dönüştürülmesi planlanıyor. Büyükşehir'in böyle bir yetkisi var ancak ilçe belediye başkanlarının ve meclis üyelerinin dikkatini çekmek istiyorum. Atakum yeni bir kent olmasına karşın, hizmet alanı oluşturulan bu bölgede yeşil alan darlığı var. Atakum'un Cağaloğlu Bulvarı'nın altında yeşil alan, çocuk parkı, otopark ve oyun alanı yok. İleride bu bölgenin sosyal alan olarak kullanılması mümkünken şimdi Büyükşehir'in hizmet alanı olması ilkesel olarak doğru değil. Bizim ilçe belediyeleri olarak gösterdiğimiz Büyükşehir Belediyesi ile aramızdaki dayanışma hassasiyetini zedeleyici nitelikte. Bunun planlanırken görüşülmesi gerekirdi. Eğer Büyükşehir Belediyesi'nin Atakum sınırları içerisinde hizmet alanı ihtiyacı varsa, planlamaya bile gerek duyulmaksızın dayanışma ve iş birliği anlayışımız gereği tahsis ederdik" diye konuştu.

ARTIK İSTİŞARE EDİLECEK
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise Başkan Deveci'nin tepki gösterdiği ilgili maddenin daha önce planlandığını ifade ederek, "Bu konuda haklısınız bu planlar oluşturulurken meclis gündemine almadan önce ilçe belediyeleriyle istişare yapılmasında çok büyük yarar olduğu anlaşılıyor" dedi.

Söz konusu madde, oylamaya sunularak oy çokluğu ile kabul edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Vezirköprü'de kayıp Ecrin Kurnaz olayında son dakika gelişmesi

Samsun Vezirköprü'de kayıp Ecrin Kurnaz olayında son dakika gelişmesi