24 Temmuz 2021 Cumartesi

CEMİL DEVECİ BELEDİYEDE GÜNDEME GELEN CİNSEL TACİZ İDDİASI VE OLAYI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Cemil Deveci belediyede gündeme gelen cinsel taciz iddiası ve olayı ile ilgili açıklama yaptı

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, belediyede gündeme gelen cinsel taciz iddiası ile ilgili açıklama yaparak, olayın muhatabı olan çalışana soruşturma başlatıldığını duyurdu.

04 Ağustos 2019 Pazar 17:23 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, belediyede çalışan bir işçinin bir bayan çalışana cinsel tacizde bulunduğu iddiaları ve savcılığa yansıyan söz konusu olayla ilgili açıklama yaptı.


Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen ve infial yaratan cinsel taciz olayı ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, cinsel tacizde bulunduğu ileri sürülen Ç.K'nın belediyede müdür olduğu ve CHP'de daha önceden görev yaptığı yönünde ki iddialara da yanıt verdi.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, söz konusu olay ile ilgili disiplin soruşturması başlatıldığını belirttiği açıklamasında şunları dile getirdi.

"Samsun'da yayın yapan bir kısım medya kuruluşunun, birkaç gün önce belediyemizde yaşandığı ileri sürülen ve halen adli kovuşturma süreci devam eden bir cinsel taciz iddiası üzerinden gerek kurumumuzu gerekse partimizi yıpratma çabalarını büyük bir üzüntü ile izlemekteyiz. Söz konusu yerel medya kuruluşlarının basın meslek ilkeleri ve gazetecilik ahlakı ile bağdaşmayan bir tutumla tacizci olduğu ileri sürülen kişiyi belediyemizin idari kadrolarında görev alan bir "Müdür" ve CHP'yi temsil eden bir kişiymiş gibi gösterilmesi "yalan habercilik" sınırlarını bile aşan saygısız bir değerlendirmedir. Çünkü söz konusu kişi belediyemizde kesinlikle "Müdür" değil Cenaze Hizmetlerinde görevlendirilmiş "İşçi" kadrosunda görev yapan bir şofördür. Başlangıçta da belirttiğimiz gibi söz konusu iddia ile ilgili adli kovuşturma süreci devam etmektedir. Belediyemizde de olay idaremize intikal eder etmez konu ile ilgili disiplin soruşturması başlatılmıştır. Gerek şahsımın gerekse belediyemizin bu tür taciz iddialarına herhangi bir duyarsızlığı veya müsamahası söz konusu değildir ve asla olamaz. Halen sürmekte olan adli ve kurumsal kovuşturma sürecinin sonunda bu anlamda işlenmiş bir suç sabit görülürse, failinin kanunlarımızda ve iç hukukumuzda belirtilen en ağır yaptırımlarla cezalandırılacağından hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Kamuoyunun bilgisine sunarım."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Cihan

04 Ağustos 2019 Pazar 23:33

Pardon nasıl CHP ti temsil etmiyor CHP başkan yardımcısı değilmiydi bu şahıs öyle yazıyordu ayrıca şoför değil sorumlusu sorumlu demek ne oluyor acaba sayın başkan görevini yap at bunu Atakum halkının böyle pisliklere ihtiyacı yok

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş, Devlet Bahçeli'nin geri dönün çağrısı sonrası bozkurt selamı verdi

Necattin Demirtaş, Devlet Bahçeli'nin geri dönün çağrısı sonrası bozkurt selamı verdi