19 Ekim 2021 Salı

CEMİL DEVECİ KÖYLERE KONUT MÜJDESİ VERDİ! ALT YAPI VE RUHSAT BEDELİ ALINMAYACAK

Cemil Deveci köylere konut müjdesi verdi! Alt yapı ve ruhsat bedeli alınmayacak

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, kırsal alanlarda kaçak yapılaşmayı önlemek için konut projesi hazırladıklarını, bu proje ile ilgili ise alt yapı ve ruhsat bedeli alınmayacağını açıkladı.

17 Kasım 2019 Pazar 16:55 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, kırsal bölgelerde tarım ve hayvancılığın destekleneceği müjdesinin ardından kırsal alanlarda kaçak yapılaşmayı önleyecek bir projeyi de hayata geçireceklerini açıklayarak ikinci bir müjde verdi.


Atakum ilçesine bağlı kırsal yerleşim alanlarında kaçak ve sağlıksız yapılaşmayı önleyeceklerini ancak bunu yasakçı bir anlayış ile yapmayacaklarını söyleyen Başkan Cemil Deveci, köylerde hayata geçirmek üzere bir konut projesi hazırladıklarına dikkati çekti.

ALT YAPI VE RUHSAT BEDELİ ALINMAYACAK
Köylerde kaçak ve sağlıksız yapılaşmayı önlemek için yapılacak konut projesi ile ilgili bir kaç örnek çalışma hazırlandığını söyleyen Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, açıklamasında, "Köy yerleşik alanlarını planlıyoruz; köylerde kaçak ve sağlıksız yapılaşmayı önleyeceğiz ama yasakçı bir anlayışla değil. Köye yapılacak konut ve diğer müştemilatları projelendiriyoruz, bir kaç örnek proje hazırlıyoruz, proje bedeli, alt yapı ve ruhsat bedeli alınmayacak." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Ufuk

23 Kasım 2019 Cumartesi 20:10

Beypınar mahallesinde 40 yıla yakın abonelikleri su elekteik olan evimiz imardan sonra yolun alanına evimiz %50 girdi...bizde hakkımızı aradık paranızı alacaksınız denildi...bu şahıs evimize kağıt göndermiş belediye görevlileri ile buraya imza atın para mara istemeyin diye...babamda kağıdı belediyeye geri götürmüş görevlilere tam yetki verilmiş kağıdı almadılar olursa imza atarsanız getirirsiniz diye...puştluğun alemi yok...kabadayılıkla evimizi mi yıktıracaksın ?keyif paşaları..

Cansu

17 Kasım 2019 Pazar 19:56

Vaat çok ama icraat göremedik daha en iyisi şu çöpleri iyi toplayın bari bunu başarın

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Piazza AVM'de TRT Çocuk kanalının çizgi film karekteri Elif minik hayranları ile buluştu

Piazza AVM'de TRT Çocuk kanalının çizgi film karekteri Elif minik hayranları ile buluştu