09 Mart 2021 Salı

CHP İL BAŞKANI TÜRKEL, SAMSUN'UN EN PAHALI İÇME SUYUNU KULLANDIĞINI AÇIKLADI

CHP İl Başkanı Türkel, Samsun'un en pahalı içme suyunu kullandığını açıkladı

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Samsun'un büyükşehirler arasında en pahalı suyu kullandığını açıklayarak, Samsun'da su fiyatının Haziran 2020’de atık su bedeli hariç 4.20 TL’ye yükseldiğini söyledi.

22 Haziran 2020 Pazartesi 14:10 GÜNCEL

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Samsun'un büyükşehirler arasında en pahalı suyu kullandığını gösteren bir tablo yayımladı.


CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Samsun'da içme suyu fiyatının diğer büyükşehirlere göre yüksek olduğunu açıkladı. 

Samsun'un diğer büyükşehirlere oranla en yüksek fiyatla içme suyu tükettiğine dair bir tabloda yayımlayan CHP Samsun İl Başkanı Türkel, içme suyu ile ilgili yaptığı açıklamada Samsun'da su fiyatının Haziran 2020 itibari ile atık su bedeli hariç 1 metreküp fiyatının 4.20 TL’ye yükseldiğini belirtti.Samsun'un Türkiye'nin en pahalı suyunu kullandığını kaydeden CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, konuyla ilgili açıklamasında şunları dile getirdi.
"Büyük şehir belediyesi kamunun yani halkın malıdır ticaret hane değildir, özellikle yaşadığımız ve bedellerini çok ağır bir şekilde ekonomik olarak ödediğimiz pandemi sürecinde bile muflis tüccar zihniyetiniz devam ediyor. Vazgeçin şu otomatik zam uygulamasından diyoruz lakin Büyük şehir belediyesi kar ve para hırsı ile vatandaşın ve bizlerin isyanlarına kulak tıkamaya 3 maymunu oynamaya devam ediyor. Şu anda Samsun Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanıyor. Ülke genelindeki 30 büyükşehir belediyesinin uyguladığı su tarifeleri incelendiğinde, atık su bedeli hariç olmak üzere bir metreküp suyu en pahalıya satan yerel yönetim Samsun Büyükşehir Belediyesi’dir. Samsun Büyükşehir Belediyesi vatandaşa sattığı su fiyatının yüksekliğinde Türkiye rekortmenidir. Su zammı kulvarında Samsun Büyükşehir’e yaklaşabilen tek bir belediye yoktur. Samsun Büyükşehir Belediyesi, otomatik zam uygulaması ile Samsunlunun cebine çapı her ay genişleyen bir hortum bağlamıştır. Vatandaşlar her ay karşılaştıkları fahiş su faturaları nedeniyle isyan ediyor. Bize ulaşan tepkilerin yanı sıra sosyal medyada yükselen haklı sesleri de takip ediyoruz. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı, SASKİ’nin genel müdürü ve Büyükşehir Meclisi’nin tüm Cumhur İttifakı üyesi unsurlarına buradan çağrıda bulunuyoruz. Elinizi, vatandaşın cebinden çekin. Önümüzdeki ilk Meclis toplantısında su birim fiyatlarında anlamlı bir indirim yapın ve otomatik zam sistemini iptal edin. CHP’li Meclis üyelerimiz vatandaşın yararına olacak bu karara destek vereceklerdir dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Çarşamba'da tefeci operasyonu! 17 kişi gözaltına alındı

Samsun Çarşamba'da tefeci operasyonu! 17 kişi gözaltına alındı