27 Ekim 2021 Çarşamba

ERDOĞAN'IN BİYOKÜTLE SANTRALİNDEN HABERDAR OLMADIĞI İDDİASI KOMİK KAÇTI

Erdoğan'ın Biyokütle Santralinden haberdar olmadığı iddiası komik kaçtı

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılan Biyokütle Enerji Santrali hükümetin desteklediği bir yatırım olarak bilinmesine rağmen SP Genel İdare Kurulu üyesi Salih Şen'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu yatırımdan haberdar olmadığını söylemesi komik kaçtı.

22 Mayıs 2020 Cuma 13:13 GÜNCEL

Saadet Partisi(SP) Genel İdare Kurulu üyesi Salih Şen, Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılacak olan Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili açıklamasında, "Çarşamba Ovası'na santral kurulduğundan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın haberdar olduğunu düşünmüyorum" dedi.


Saadet Parti Genel İdare Kurulu(GİK) üyesi Şen, Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili Samsun Canlı Haber'e yaptığı açıklamalarda, tesisin yapıldığı yeri eleştirdi. Biyokütle Enerji Santralinin yer seçiminin yanlış olduğunu söyleyen Salih Şen, bu yatırımın daha uygun bir yere yapılması gerektiğini belirtti.

SP GİK üyesi Salih Şen yaptığı açıklamada ayrıca Çarşamba ilçesine yapılan Biyokütle Enerji Santralinden, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da haberdar olmadığını iddia ederek, "Erdoğan'ın bu durumdan haberdar olduğunu düşünmüyorum" dedi.

Öte yandan yenilenebilir enerji kaynakları arasında olması nedeniyle Biyokütle Enerji Santrallerini hükümetin desteklediği biliniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çarşamba Biyokütle Santralinin arazisi 2006 yılında tarım dışı bırakılmış!

Çarşamba Biyokütle Santralinin arazisi 2006 yılında tarım dışı bırakılmış!