23 Ocak 2021 Cumartesi

FIRIN VE MARKETLERDE KUYRUĞA GİRENLERE 14 GÜN KENDİNİZİ İZOLE EDİN UYARISI

Fırın ve marketlerde kuyruğa girenlere 14 gün kendinizi izole edin uyarısı

Samsun ve 31 büyükşehirde sokağa çıkma yasağı nedeniyle fırın ve marketlere akın eden vatandaşlara, evden çıkmamaları ve kendilerini 14 gün boyunca izole etmeleri uyarısı geldi.

11 Nisan 2020 Cumartesi 20:01 GÜNCEL

Korona Virüs sebebi ile alınan iki günlük sokağa çıkma yasağı kararı sonrası fırın ve marketlerin önlerinde uzun kuyruklar oluşturan ve sosyal mesafe kuralını ihlal eden vatandaşlara ciddi uyarı geldi.


Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, sokağa çıkma yasağı öncesinde alışveriş için dışarıya çıkanlara ilişkin, uyarılarda bulundu.

Ateş Kara Twitter hesabından yaptığı uyarılarda, "Dün akşam keşke dışarıya çıkmasaydık; ancak eşimiz, dostumuz, çok farklı nedenlerle dışarıya çıktı. Bu, virüsün yayılımına neden olabilir.

Dün akşam dışarıya çıktıysak lütfen 14 gün evde izole kalalım, 1 metreye dikkat edelim, ortak alanlarda, ev içinde de maske takalım. Bebeğine bez almak için, çocuğuna süt almak için ya da ertesi sabah ekmek temin edebileceğinden emin olmadığımız için çıktıysak bile, günlerdir evlerinde olan büyüklerimiz için 14 gün evde sosyal mesafeye ve kurallara dikkat edelim" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un ilçe ilçe Korona Virüs hasta sayısı

Samsun'un ilçe ilçe Korona Virüs hasta sayısı