25 Eylül 2021 Cumartesi

GALİP ÖZTÜRK'DEN FLAŞ AÇIKLAMA! SUÇLU BULUNURSAM SERVETİMİ KIZILAY'A BAĞIŞLARIM

Galip Öztürk'den flaş açıklama! Suçlu bulunursam servetimi Kızılay'a bağışlarım

Metro Holding Kurucu Onursal Başkanı Galip Öztürk, yeniden yargılanması ve suçlu bulunması durumunda bütün servetini Kızılay'a bağışlayacağını ve Türkiye'ye gelip cezasını yatacağını açıkladı.

01 Şubat 2021 Pazartesi 00:47 GÜNCEL

Metro Holding Kurucu Onursal Başkanı Galip Öztürk, gazeteci Fatin Dağıstanlı'nın gerçekleştirdiği You Tube canlı yayınında flaş açıklamalar yaptı.


Galip Öztürk, Fatin Dağıstanlı'nın canlı yayınında FETÖ kumpası, kumarhane ve cinayeti azmettirme iddialarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Canlı yayında FETÖ'ye hizmet etmediğini, söz konusu yapıya yardımlar yaptığı dönemde yapının FETÖ olarak anılmadığını kaydeden Galip Öztürk, Fatin Dağıstanlı'nın "Kandırıldınız mı?" sorusuna "Ben kandırılmadım. Bütün Türkiye kandırıldı" yanıtını verdi.

You Tube üzerinden gerçekleştirilen canlı yayında Galip Öztürk "FETÖ'cüler kendilerine yardım ederken niye bize yardım ediyor da sohbetlerimize gelmiyor diye kendi kendilerine paronoya yapmışlar. Dosyalardan 2012 MİT krizinde benim şöyle bir söylemim var telefonda. Bugün benim MİT başkanımı alan yarın Başbakanımı da alır dediğimde, operasyona maruz kaldım. 1996 yılında hiç tanımadığım hiç görmediğim bir adamın öldürülmesine adımın karıştığı için bu dosyayı karıştırarak içini doldurdular" dedi.

16 YIL SONRA DOSYA AÇTILAR
1996 yılından 2012 yılına kadar kendisinin hiç tanımadığı, alakasının olmadığı bir kişinin öldürülmesi olayı ile ilgili 16 yıl sonra dosya açılarak azmettirici isminin gündeme getirildiğini kaydeden Galip Öztürk, Fatin Dağıstanlı'nın canlı yayınında bu dosyayı FETÖ'nün tezgahladığına dikkati çekerek, "Bana bu operasyonu yapan polis FETÖ'cüydü. Şuan ona ödül olarak Pensilvanya'da rektörlük görevi verdiler. Ve bunlar pişman değiller. Halen geri döneceğiz, intikam alacağız diyorlar. Bana da sen ateşimize odun taşıdın diyorlar" diye konuştu.BÜTÜN SERVETİMİ KIZILAY'A BAĞIŞLARIM
"Kaçak mısınız?" sorusuna da yanıt veren Galip Öztürk, "Ben burada kaçak değilim. Suç işleyen insan kaçak olur. Ülkemde mağdur edildiğim için zorunlu olarak Gürcistan'da kalıyorum. Bir ceza alırsam ertesi gün gelmezsem bütün malımı mülkümü bağışlarım. Yeniden yargılanma kararı almışım. FETÖ mağduru olduğumu mahkeme kabul ediyor. Yeniden yargılamamız havada bekletiliyor. Ben cezanıN ortadan kaldırılmasını istemiyorum, yeniden bakılsın diyorum. Eğer suçlu bulunursam bütün servetimi Kızılay'a bağışlayacağım. Suçum varsa seve seve yatarım." dedi.

GALİP ÖZTÜRK'ÜN AVUKATIDA CANLI YAYINA KATILDI
Canlı yayına katılan Galip Öztürk'ün avukatı Faik Işık'da çarpıcı açıklamalar yaparak Galip Öztürk'ün canı yanmış bir adam olduğunu kaydederek, "Uyuşturucu kaçakçısı diyen yasa dışı kumar oynatıyor diyen ispat edecek. İspat edemiyorsa suç uyduruyor demektir." diye konuştu.


Galip Öztürk'ün avukatı Faik Işık'da yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Mahkemelerde imamların olduğu bir dönemde oluşturulmuş dosyalar, bunların emniyet imamlarının olduğu yerler var. Konya'da Okyanus davasına bakın, Konya'da manken kızın davasına bakın. Dalga dalga operasyon yapıyorsunuz, 3 bin sayfa iddianamemi olur. Galip beyin yargılamaları tamda bu dönemde, bu tür hukuk anlayışının hakim olduğu açılmış dosyalar. Bu kadroların vermiş olduğu kararları hepsini yeniden yargılama içine alacak olursak Türk yargı sistemi bunların altından kalkamaz. Arızaları yeniden ele alacak olursa mahkemeler ve Yargıtay içinden çıkamayız diye önemli bir kısmını olduğu gibi geçirdi. Bu dönemin içerisine Galip beyde denk geldi. Şimdi dosyaya baktığınız zaman, hangi arkadaşımla konuşursam konuşuyum, Galip bey mi katil, nereden biliyorsun orada mıydın, dosyaya baktın mı, dosyada öyle mi yazıyor, hırsız, bir delilin var mı, uyuşturucu sattı, peki uyuşturucu ile ilgili bir dosyası var mı bu adamın, efenim yasa dışı kumar işletiyor, delilin nedir, bilançolarında kumar geliri var mı baktın mı."

Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

- Haber içeriği Samsun Kent Medya bünyesinde bulunan SamsunKentHaber'e aittir. Kopyalanması, kaynak gösterilse dahi başkaca yayın mecralarında yayınlanması durumunda hukuki tüm hakları saklıdır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Atakum ilçesinde kış günü parkta yatan evsizi belediye otele yerleştirdi

Samsun'un Atakum ilçesinde kış günü parkta yatan evsizi belediye otele yerleştirdi