17 Mayıs 2021 Pazartesi

HABER MEDYA ÜCRETSİZ GÖNDERMEDİĞİ CANLI YAYIN ARACINI SU ZAMMI PROTESTOSUNA ÜCRETSİZ GÖNDERDİ

Haber Medya ücretsiz göndermediği canlı yayın aracını su zammı protestosuna ücretsiz gönderdi

Samsun'da suya yapılan zam Büyükşehir Belediyesi binası önünde protesto edilirken, Haber Medya Grubu ücretsiz hiç bir yere göndermediği canlı yayın aracını, su zammını protesto edenler için ücretsiz olarak tahsis etti.

29 Mayıs 2019 Çarşamba 15:22 GÜNCEL

Samsun'da su zammı ile ilgili tartışmalar sürerken, bugün Büyükşehir Belediyesi önünde DİSK-Emekli-Sen Samsun Şubesi üyeleri tarafından bir protesto gösterisi düzenlendi.


31 Mart seçim sürecinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Mustafa Demir ile ilgili olumlu haberler yapan ve her açıklamasını Haber Gazetesinin manşetinde yer veren Haber Medya Grubu, 31 Mart seçimlerinin ardından Büyükşehir Belediyesi Başkanı olan Mustafa Demir ile ilgili yayın politikasını biranda değiştirdi. Suya yapılan zam ile ilgili Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'i yönelik gerek haberlerle gerekse köşe yazıları ile eleştiren Haber Medya Grubu, su zammı ile ilgili bugün yapılan protesto gösterisine de canlı yayın aracını gönderdi.

Haber Medya Grubunun canlı yayın aracını ücretsiz hiç bir yere göndermediği, hatta bir esnafın yada vatandaşın gazetede çıkacak haberlerinde dahi abone olup olmadığına ve reklam verip vermediğine bakıldığı bilinirken, bugün DİSK ve Emekli-Sen üyelerinin gerçekleştirdiği su zammı protestosuna canlı yayın aracını ücretsiz olarak tahsis etmesi dikkati çekti.

31 Mart seçimleri öncesi Haber Medya Grubu reklam ve yayın anlaşması bulunan belediyelerde yaşanan olumsuzluklara, kayıtsız kalırken, seçim sürecinde de destek verdiği Mustafa Demir ile ilgili seçim sonrası yayın politikasını keskin bir şekilde değiştirmesi 'Acaba neden' sorularının da sorulmasına sebep oldu. Öte yandan AKS TV su zammı protestosunu jeneratör olmadığı için canlı olarak yayınlayamadı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi önünde su zammı protesto edildi

Samsun Büyükşehir Belediyesi önünde su zammı protesto edildi