22 Ekim 2021 Cuma

İBRAHİM SANDIKÇI 28 ŞUBAT AÇIKLAMASI YAPTI! UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ

İbrahim Sandıkçı 28 Şubat açıklaması yaptı! Unutmayacağız, unutturmayacağız

Samsun'un AK Partili Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 28 Şubat açıklamasında "28 Şubat’ta kirli senaryolarla, iftira ve kumpaslarla yönetime el koymak isteyen darbecileri unutmayacağız, unutturmayacağız" dedi.

27 Şubat 2020 Perşembe 17:18 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 28 Şubat post modern darbesinin yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.


Canik Belediyesi Başkanı Sandıkçı, açıklamasında 28 Şubat 1997 post modern darbesinin demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirterek, “28 Şubat, milletimizin iradesine, geleceğine ve değerlerine vurulmuş bir darbe girişimidir. Milletimiz her zaman vesayet, darbe ve işgal girişimlerini 15 Temmuz darbe girişiminde olduğu gibi kahramanca bir direnişle tarihe gömeceğini göstermiştir. Bu tarih ülkemizin demokrasi tarihine kara leke olarak geçmiştir" dedi.

Demokratik yöntemlerle ve halkın oylarıyla görev yapan bir hükümetin, ancak ve ancak yine demokratik yollarla ve seçim yapılarak halkın oylarıyla görevine son verilebileceğinin altını çizen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı “Bunun dışında yapılan hiçbir müdahaleyi, kirli senaryolarla, iftiralarla, yönetime el koymak isteyen şer güçlerini milletimiz asla affetmedi, bundan sonra da etmeyecektir” dedi.

28 Şubat sürecinde sırf inançlarından dolayı bu milletin öz evlatlarının en temel insan hak ve hürriyetlerinin elinden alındığını da belirten Başkan Sandıkçı, “Başörtülü öğrenciler kazanarak geldikleri üniversitelerden, kapı dışarı edildi. Memur ve işçiler inançlarından dolayı ayrımcılığa, hakaretlere maruz kaldı. Bazı vatandaşlarımıza ise irticacı denilerek çalışma hakları ellerinden alındı”

Başkan Sandıkçı, “Bin yıl süreceği iddia edilen 28 Şubat zihniyetinin karanlığa gömüldüğüne tanık olmuş nesiller olarak, 15 Temmuz hain darbe girişiminde bağımsızlığımıza kast edenlere geçit vermeyen aziz milletimiz, vesayet odaklarının girişimlerine karşı kararlılıkla mücadele edeceğini, o gece tüm dünyaya göstermiştir.

Milletçe yılmadan yaptığımız çalışmalarla aziz milletimizin derinliğindeki asil ruhu, özellikle gençlerimize, gelecek nesillerimize 1960 darbesini, 12 Mart 1971 darbesini ve 12 Eylül 1980 askeri müdahaleleri ile 28 Şubat 1997 ve 15 Temmuz 2016 darbe girişimlerini anlatmaya devam ederek unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Şehit Şükrü Elibol'un cenazesi Alaçam'da Regaip Kandilinde toprağa verildi

Şehit Şükrü Elibol'un cenazesi Alaçam'da Regaip Kandilinde toprağa verildi