20 Ocak 2022 Perşembe

İLKADIM BELEDİYESİ CADDE VE SOKAKLARA DEZENFEKTAN ÜNİTELERİ KOYDU

İlkadım Belediyesi cadde ve sokaklara dezenfektan üniteleri koydu

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesi tarafından KoronaVirüs ile mücadele çalışmaları kapsamında toplu taşıma araçlarına, taksilere, cadde ve sokaklara, pazar yerlerine dezenfektan üniteleri konuldu

13 Ocak 2021 Çarşamba 21:48 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesi KoronaVirüs ile mücadele çalışmaları kapsamında insanların yoğun olarak bulunduğu Cumhuriyet Meydanı, Saathane Meydanı, Fatih Sultan Mehmet caddesi gibi noktalara el dezenfektanı üniteleri koydu.


İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, talimatıyla korona virüs salgınına karşı vatandaşların yararlanması için ilçe genelinde halkın yoğun olarak kullandığı meydan ve caddelere el dezenfekte üniteleri yerleştirdi.

İlkadım Belediyesi, dünya genelinde hızla yayılan ve kentte de görülen korona virüs salgınına karşı şehir genelinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

Salgının Türkiye’de görüldüğü ilk günden itibaren toplu taşıma araçları, ticari taksiler, cadde ve sokaklar, kamu ve özel kuruluşlar başta olmak üzere kentin her köşesinde dezenfekte çalışmalarını başlatan İlkadım Belediyesi, Başkan Necattin Demirtaş’ın talimatıyla korona virüs salgınına karşı toplu yaşam alanlarına, kamu ve özel kuruluşlara el dezenfekte üniteleri yerleştirildi. Belediye tarafından hazırlanan el dezenfekte ünitelerini zabıta ekipleri Fatih Sultan Mehmet, Mecidiye, Saathane, Cumhuriyet Meydanı gibi insan yoğunluğunu olduğu noktalara bırakıldı.

Koronavirüs kurallarına uyalım
Kamusal ve ortak yaşam alanlarında riski azaltmak için çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Başkan Demirtaş, “Belediyemiz tarafından koronavirüs salgın riskine karşı önlemler almaya devam ediyoruz. Bu kapsamda yine belediyemiz çalışması olan bir uygulamayı daha hayata geçirdik. Fatih Sultan Mehmet, Mecidiye, Saathane, Cumhuriyet Meydanı gibi insan yoğunluğunu olduğu noktalar semt pazarlarımıza el dezenfektan üniteleri yerleştirdik. Bu uygulamayla beraber vatandaşlarımız işlemlerinin öncesi ve sonrasında ellerini dezenfekte etme imkanı buluyor. Vatandaşlarımızın sağlığı bizler için her zaman ön planda olmuştur. Her zaman belirttiğim gibi yine vatandaşlarımızdan ricamız maske mesafe ve hijyen kurallarına uymalarıdır. Unutulmamalıdır ki evde hayat var” dedi.

Cadde esnafı ve vatandaş başkana teşekkür etti
Vatandaşlar ve cadde esnafları başta olmak üzere toplu yaşam alanlarını kullananlar, İlkadım Belediyesinin ülkede ilk vakanın görüldüğü günden beri kentte çok önemli çalışmalar yürüttüğünü kaydederek el dezenfekte ünitelerinin yerleştirilmesinden dolayı İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a teşekkür etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Tülin

14 Ocak 2021 Perşembe 12:12

Borç batağı içinde belediyede halkın parasıyla dezenfektan koyup üstüne ismini yazdırmak tamamen görgüsüzlük ve reklam , belediye amplemi seni temsil etmiyormu. İsime ne gerek var. Dezenfekteye sen önce dairende çalışan mikroplardan başla başkan..

Meloş

14 Ocak 2021 Perşembe 12:08

Yahu bu ne aymazlık bu ne görgüsüzlük meydanlara caddelere kendi bölgende dezenfektan koyuyorsun üstünde ilkadım belediyesi Başkan Necaattin Demirtaş yazıyor reklam yapıyorsun ayıp olmuyormu ? İlan reklam vergisi ödüyormusun esnaf ödüyor belediyenin parasıyla kendine reklam yapıyorsun. Yapsana umumi tuvalet üzerine yaz Necaattin Demirtaş tuvaleti yapan dua etsin ismini böyle paylaş bakalımda görelim ...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir: Müthiş bir sinerji yakaladık

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir: Müthiş bir sinerji yakaladık