22 Ekim 2021 Cuma

İLKADIM BELEDİYESİ İŞÇİLERİ EVİNİN ÇATISI AKAN YAŞLI KADININ ÇATISINI ONARDI

İlkadım Belediyesi işçileri evinin çatısı akan yaşlı kadının çatısını onardı

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesinde çalışan işçiler, Cedit mahallesinde evinin çatısı akan 80 yaşındaki Nadiye Özdemir'in evinin çatısını onardı.

09 Ekim 2020 Cuma 15:56 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesi işçileri, evinin çatısı akan 80 yaşındaki kadının sorununu çözmek için seferber oldu. Belediye işçileri İlkadım ilçesi Cedit mahallesinde oturan yaşlı kadının, akan çatısını tamir ederek onardı.


Samsun'da Cedit mahallesi Muhtar Hasan Kaya'nın Kaymakamlıktan yardım çıkarttığı 80 yaşındaki Nadiye Özdemir'in çatısı akan evini İlkadım Belediyesi işçileri kış gelmeden çatıyı onardı

Samsun'un İlkadım İlçesi Cedit Mahallesi'nde tek başına yaşayan 80 yaşındaki Nadiye Özdemir'in yardım çağrısına duyarsız kalmayan Mahalle Muhtarı Hasan Kaya’ya İlkadım Belediyesi destek verdi.Yaşadığı evin çatısının akma şikayeti yüzünden sorunlar yaşayan 80 yaşındaki Nadiye Özdemir bu şikayetini Mahalle muhtarı Hasan Kaya’ya iletti.  Gelen yardım çağrısına anında cevap veren mahalle muhtarı İlkadım kaymakamlığından yaşlı vatandaşa çatı onarımı için maddi destek aldı. Onarım için gelen malzemelerin yerine koymak için seferber olan mahalle muhtarı İlkadım Belediyesinden yardım talebinde bulundu. 

Bu yardım talebine duyarsız kalmayan İlkadım Belediyesi Makine İkmal Bakım Onarım Müdürlüğü personeli muhtarın yardımına koştu.İlk incelemede çatıdaki tahtaların çürüdüğü tespit edilerek tüm kiremitler indirildi. Çalışan ekiplere Muhtar Hasan Kaya'da çatıya çıkarak destek verdi.Herkesten Allah razı olsun
Yapılan çalışma sonrası duygu ve düşüncelerini dile getiren 80 yaşındaki Nadiye Özdemir, "Beyim öldü. Orayı yaptıramadık fakirlik bu. Yağmur odaya sanki başıma yağıyordu. Leğen koyup engellemeye çalışıyordum. Yardım için emek veren çalışan herkesten Allah razı olsun "diye konuştu.

Mağduriyetlere son vermek için buradayız
Bu teyzemizin sıkıntılarını bir nebze azaltmak için böyle bir çalışmaya girdiğini söyleyen Cedit Mahallesi Muhtarı Hasan Kaya,”80 Yaşındaki Nadiye ninemizin çatısı yüzünden evi su alıyordu. Kendisi 6-7 tane leğen koyuyordu. Bizde bu mağduriyeti gördük. Gerekli kurumlarla görüşmeleri yaptık. Tek gayemiz mahalle sakinlerinin hayır duasını almak. Biz bu niyetle yola çıktık ve çalışmalarımızı yürütüyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Türkiye'nin ilk yerli ve milli Keneviri Narlı'nın hasadı yapıldı

Samsun'da Türkiye'nin ilk yerli ve milli Keneviri Narlı'nın hasadı yapıldı