20 Ocak 2022 Perşembe

İLKADIM BELEDİYESİ KAÇAK AÇILAN EVKUR MAĞAZASI İÇİN KAPATMA KARARINI ALDI

İlkadım Belediyesi kaçak açılan Evkur Mağazası için kapatma kararını aldı

Samsun'da yıkılan eski Konak Sinemasının olduğu alanda yapılan inşaatın altında iş yerini kaçak olarak açtığı gündeme gelen Evkur ile ilgili İlkadım Belediyesi kapatma kararını aldı.

10 Mart 2020 Salı 16:28 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesi, eski Konak Sinemasının olduğu bölgeye yapılan inşaatın altında açılan ve kaçak olduğu gündeme gelen Evkur ile ilgili kapatma kararı aldı.


Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan Mecidiye Çarşısında ki eski Konak Sinemasının yıkılması sonrası buraya yapılan inşaatın altında geçtiğimiz günlerde Evkur bir mağaza açmıştı. İnşaatın tamamlanmamış olmasına rağmen binanın altında açılan Evkur Mağazasının kaçak olduğu işletme ruhsatının olmadığı gündeme gelmişti. Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu, açılan mağazanın kaçak olduğunu açıklarken, konuyla ilgili İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, hukuksuzluğa izin vermeyeceklerini söylemişti.

İlkadım Belediyesinde bugün gerçekleşen encümen toplantısında kaçak olduğu gündeme gelen Evkur Mağazası ile ilgili kapatma kararının alındığı öğrenildi. Meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşen encümen toplantısında işletme ruhsatı olmadığı gündeme gelen Evkur Mağazasına eşyaları taşıması için 3 gün süre verildiği ve bu sürenin sonunda da mağazaya kapatma işleminin uygulanacağı bildirildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Berna Laçin salon verilmeyen Hayal Satıcısı isimli oyununu Samsun'da sahneledi

Berna Laçin salon verilmeyen Hayal Satıcısı isimli oyununu Samsun'da sahneledi