16 Ocak 2022 Pazar

İLKADIM BELEDİYESİ YENİ YOLLAR AÇIYOR DEFORME OLAN YOLLARI YAMALIYOR

İlkadım Belediyesi yeni yollar açıyor deforme olan yolları yamalıyor

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesi ilçede yeni yollar açarken, bir yandan da sıcak asfalt çalışmaları yürütüyor, deforme olan yolları ise yamalıyor.

09 Eylül 2020 Çarşamba 13:58 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesi yeni yol açma çalışmalarının yanı sıra Yaşardoğu, Kadıköy, Hastanebaşı, Kadifekale, Cedit, Selahiye, Kökçüoğlu, İlyasköy mahallelerinde deforme olan yollarda asfaltlama ve bakım çalışması gerçekleştirdi.


İlkadım Belediyesi basın bürosundan yapılan çalışmalarla ilgili verilen bilgide basın yayın organlarına aşağıda ki haber metni servis edildi.

İlkadım Belediyesi ilçede ulaşım kalitesinin artması adına Fen İşleri Müdürlüğü’nün koordinesiyle açılan yeni yolların yapım ve sıcak asfalt çalışmalarına hız kazandıran İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, korona virüs salgını ile topyekun mücadele ederken, diğer yandan da mahallelerin ve vatandaşların ihtiyaç duyduğu hizmet ve çalışmaları yerine getirdiklerini söyledi.

Kent merkezi veya kırsal mahalle ayırmaksızın ihtiyaç duyulan her noktada yol bakım onarım çalışmalarına devam eden İlkadım Belediyesi Fen İşleri ekipleri,  Yaşardoğu, Kadıköy, Hastanebaşı, Kadifekale, Cedit, Selahiye, Kökçüoğlu,İlyasköy mahallelerinde deforme olan yollarda asfaltlama ve bakım çalışması gerçekleştirdi. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin devam ettirdiği programlı yol bakım onarım çalışmasıyla mahalle yolları daha konforlu ve güvenli bir hale gelmeye devam ediyor. Ekipler, yol, bakım ve asfaltlama çalışmalarının yanında kırsal mahallelerde yeni yolları açmak ve  daha modern hale getirmek adına Kuşculu Mahallesi 1690 Sokakta 250 mt uzunluğunda 10 mt genişliğinde açılan yolu vatandaşların kullanımına sundu.İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; ”Pandemi dönemi olması dolayısıyla  Temizlik işlerimiz , Zabıta müdürlüğümüz, ilaçlama ve dezenfektasyon ekiplerimizle topyekün özverili bir çalışma içerisinde her alanda sahadayız. Diğer yandan  Fen işleri müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz yeni yollar açma, mevcut yollarımızın bakım ve onarımı konusunda önemli bir uğraş veriyor. İlçemizde yapılaşmanın fazla olduğu, kırsal mahallelerimizde yeni yol açma çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Biz hizmet için buradayız burada olduğumuz sürece ilçemizi geliştirmeye ve kıymetli vatandaşlarımıza hizmet etmeye istikrarlı bir şekilde devam edeceğiz." diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cem

10 Eylül 2020 Perşembe 13:01

Derebahçeye büyükşehir belediyesi uğradı ilk adım belediyesini bekliyoruz ara sokaklarda yollar çukur ve yamadan görünmüyor kaldırımdaki otları bile temizlemiyorlar çukura arabayla mecburen girince birilerinin kulakları çınlıyordur

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Öteki Samsun'un arka sokaklarındaki yoksullar

Öteki Samsun'un arka sokaklarındaki yoksullar