16 Eylül 2021 Perşembe

İLKADIM BELEDİYESİ YÜZ MASKESİ TAKMAYAN TEMİZLİK İŞÇİSİNE YEVMİYE CEZASI VERECEK

İlkadım Belediyesi yüz maskesi takmayan temizlik işçisine yevmiye cezası verecek

Samsun'da İlkadım ilçe Belediyesi, Korona Virüs nedeniyle temizlik işlerinde çalışan işçilere yüz maskeleri verirken, bu maskeleri takmayan personellere ise yevmiye kesintisi cezası uygulamasının gündeme geldiği öğrenildi.

26 Nisan 2020 Pazar 18:09 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesinde Korona Virüs salgınına rağmen yüz maskelerini takmayan temizlik çalışanlarına yevmiye cezası gündemde.


Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesinde çöp ve temizlik işlerinde görevli bazı işçilerin, Korona Virüs salgınından korunmak için kendilerine yüz maskesi verilmesine rağmen bu maskeleri mesai saatleri içinde takmadıkları gündeme gelmişti.

İlkadım Belediyesinde görevli temizlik çalışanlarının, kendilerine belediye tarafından yüz maskeleri verilmesine rağmen bu maskeleri takmamaları üzerine radikal bir karar alındığı gündeme geldi. Belediyenin temizlik çalışanlarını sürekli uyardığı ve maskeleri çalışırken takmalarını istediği ancak bu uyarılara rağmen bazı işçilerin yüz maskelerini kullanmadıkları tespit edildi. Bunun üzerine belediyede çalışan ve sokakta temizlik çalışması yaparken yüz maskesi takmadığı tespit edilen işçilere yevmiye kesintisi cezasının uygulanacağı öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yunus Emre Çelik'ten Ferrari açıklaması! Yardım için başvuran ben değilim

Yunus Emre Çelik'ten Ferrari açıklaması! Yardım için başvuran ben değilim