27 Ocak 2022 Perşembe

İLKADIM BELEDİYESİ ZABITALARI BERBER VE KUAFÖRLERİ DENETLEDİ

İlkadım Belediyesi Zabıtaları berber ve kuaförleri denetledi

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede koronavirüs nedeniyle tekrar faaliyet göstermeye başlayan berber, kuaför ve güzellik salonlarını denetledi.

14 Mayıs 2020 Perşembe 18:11 GÜNCEL

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Korona virüs (KOVİD-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında Mart ayında faaliyetleri durdurulan ve yayımlanan İçişleri Bakanlığı Genelgesiyle yeniden hizmet sunmaya başlayan berber-kuaför salonlarını denetledi.

 

Zabıtalar tarafından işletmeler, maske kullanımı başta olmak üzere İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda, 09.00- 21.00 saatleri arasında faaliyette bulunulması, randevu sistemiyle hizmet sunumu, aynı anda yan yana iki koltukta müşteri kabul edilmeyerek, bir koltuk dolu bir koltuk boş olacak şekilde hizmet verilmesi, havlu, önlük gibi malzemelerin tek kullanımlık malzemeler olması, jilet/ustura ile sakal tıraşı yapılmaması gibi hususlarda bilgilendirme sağlanarak, kurallara uyulması hususunda uyarılarda bulundu.


Denetimlerimiz aralıksız devam edecek

Korona virüs tedbirleri doğrultusunda kapanan ve tekrar hizmet vermeye başlayan işyerlerini  İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı genelgeye uyulup uyulmadığını kontrol etmek amacıyla zabıta ekiplerimizle beraber denetimlerimizi aralıksız sürdüreceklerine dikkat çeken İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı, Belediyemiz Sağlık İşleri ekipleri tarafınca ilçemizdeki  berber ve kuaförlerin dezenfekte işlemlerini de yerine getiriliyor. İşletme sahiplerinden ricamız işyerlerinde çalışan personellerin  maskesiz çalışmaması ve  işyeri hijyenine gereken özen ve dikkati sergilemeleri, vatandaşlarımızın ise İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan kurallara mutlak süratle riayet göstermeleri büyük önem arz ediyor. Ancak bu sayede salgına karşı olası riskler baştan önlenebilecektir” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'cülerin gaybubet evlerine operasyon! 5 gözaltı 2 tutuklama

Samsun'da FETÖ'cülerin gaybubet evlerine operasyon! 5 gözaltı 2 tutuklama