12 Nisan 2021 Pazartesi

İLKADIM BELEDİYESİ ZABITASI RİSKLİ 6 PAZARCIYI TAKİBE ALDI 3 PAZARCIYA CEZA UYGULADI

İlkadım Belediyesi zabıtası riskli 6 pazarcıyı takibe aldı 3 pazarcıya ceza uyguladı

Samsun'da İlkadım Belediyesi zabıtalarının semt pazarlarında yaptığı denetimde KoronaVirüs riskli 6 pazarcı takibe alınırken, kural ve uyarıları hiçe sayan 3 pazarcıya ise ceza uygulandı.

28 Kasım 2020 Cumartesi 14:01 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs tedbirleri kapsamında pazar yerlerinde sıkı denetimler yapılırken, İlkadım Belediyesi Zabıtaları gerçekleştirdikleri denetimde riskli durumda olan 6 pazarcıyı tespit ederek yakaladı


Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi İl  ve İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri sabahın erken saatlerinden itibaren pazarlarda denetime başladı. İlçe genelinde kurulan 24 pazar yeri ile 3 bin 800 pazarcı esnafını denetim altına İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri, 4 gün boyunca pazarları sıkı denetim altına alacak. 

Sabahın erken saatlerinde pazar tezgahlarını kurmak isteyen pazar esnafını HES kodu sorgulaması, tezgah arası 3 metre mesafe kuralı, maske ve hijyen konularında denetim ve kontrolleri sonra pazar tezgahlarını semt pazarlarında kurulumuna izi veren ekipler girişlere kurulan kontrol noktasında pazar gelen vatandaşın ateş ölçümü, maske el dezenfektanı kullanımını da sağlıyor. İlkadım ilçesinde Çatalarmut ve Kışla Mahallerine kurulan semt pazarında riskli olan 6 pazar esnafını da takibe alan ekipler, tüm uyarılara rağmen kuralları hiçe sayan 3 pazarcıya cezai işlem uyguladı.

Yayınlanan genelge sonrası pazarda önlemleri arttırdıklarını aktaran İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Salgın sürecinin başından beri pazarlarımızda maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda uyarılar yapıyoruz. Pazarın girişi başta olmak halkımızın yoğun olarak kullandığı ortak kullanım alanlarına el dezenfektan üniteleri yerleştirdik. Hem Pazar esnafımıza  hem de pazara gelen vatandaşlarımıza maske kuralına uyum kontrolü yapıyoruz. Maskesi olmayanlara maske veriyoruz. Önce tedbir sonra alışveriş diyoruz. Biz kuralları uyguluyoruz ve gereken uyarıları yapıyoruz ama burada tabi burada en büyük görev vatandaşların kendisine düşüyor. Herkes kendi tedbirini kendisi uygularsa salgının yayılma riskini önlemiş oluruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un 'Cemal Amcası' Cemal Yeşilyurt'un cenazesi Trabzon'da toprağa verildi

Samsun'un 'Cemal Amcası' Cemal Yeşilyurt'un cenazesi Trabzon'da toprağa verildi