24 Temmuz 2021 Cumartesi

İLKADIM BELEDİYESİ ZEHİR TACİRLERİNİN MESKENİ OLAN METRUK BİNALARI YIKIYOR

İlkadım Belediyesi zehir tacirlerinin meskeni olan metruk binaları yıkıyor

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi, müptezel ve zehir tacirlerinin mesken tuttuğu metruk binaları yıkıyor. İlkadım Belediyesi, Zeytinlik mahallesinde bulunan bir metruk binayı daha yıktı.

26 Aralık 2019 Perşembe 19:57 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi, alkolik ve zehir tacirlerinin meskeni haline gelen metruk binaların yıkımını sürdürüyor.


İlkadım  Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde kalan, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımına devam ediyor. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Mahallelerimizde, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, metruk binaları yapılan incelemelerimiz ve yine gerekli izinlerin alımından sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz” dedi.

İlkadım ilçe genelinde güvenlik açısından risk teşkil eden binalar bina sahiplerinin izni doğrultusunda İlkadım Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından yakılıyor. Bu kapsamda ekipler Zeytinlik Mahallesi Harun Reşit Sokak No: 27 de bulunan binanın yıkımını gerçekleştirdi.İlkadım sınırları içerisinde bulunan, mahalle sakinlerinin emniyeti ve sağlığı açısından şehrin estetiğini bozan ve  risk oluşturan binaların yıkımını gerçekleştirmeye devam ettiklerini ifade eden İlkadım Belediyesi Fen  işleri Müdürü Yaşar Kutbay “Mahallelerimizde, terkedilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden binaları, olumsuz bir durumla karşılaşmadan önce yıkıyoruz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, gençlerimize kötü örnek teşkil eden metruk binaları muhtarlarımız aracılığıyla tespit edip, ev sahiplerinden de gerekli izni aldıktan sonra ya da mahalle sakinlerimizin talebi üzerine incelemelerimiz ve yine gerekli izinlerin alımından sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, mahallelerinde bu tür metruk bina var ise bizlere iletmeleridir. Bizlere bilgi verirlerse biz de belediye olarak, bir olumsuzluk yaşanmadan çözüm üretebiliriz” dedi.

“Emeği geçen herkese teşekkür etti”
Zeytinlik  Mahallesi muhtarı Aydın Kaya mahallemizdeki metruk binanın yıkımından memnun olduklarını belirterek, “Yıkılması çok güzel oldu. Kötü alışkanlıkları olan kişilerin meskeni haline gelmişti. Çocuklarımız sokakta oynamaktan çekiniyordu .Bu binanın yıkılması çok iyi oldu. İlkadım  Belediyemizin bu hizmetinden dolayı Başkanımız Necattin Demirtaş’a  ve emeği geçen tüm çalışanlara çok teşekkür ediyoruz” dedi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Gazeteciler Cemiyetinin 100. Yılı Ödülleri gecesini Mesut Yar sunacak

Samsun Gazeteciler Cemiyetinin 100. Yılı Ödülleri gecesini Mesut Yar sunacak