14 Haziran 2021 Pazartesi

İLKADIM BELEDİYESİNDE 1200 PERSONELİN COVİD-19 TESTLERİ YAPILMAYA BAŞLANDI

İlkadım Belediyesinde 1200 personelin Covid-19 testleri yapılmaya başlandı

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesinde çalışan 1200 personele pandemi nedeniyle Covid-19 testleri yapılıyor. İlkadım Belediyesinde 1200 personelin KoronaVirüs testleri yapılmaya başlandı.

29 Aralık 2020 Salı 22:50 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında İlkadım Belediyesi çalışanlarına test yapılmaya başlandı.


Koronavirüsün Türkiye'de de görülmeye başlanıldığı ilk andan itibaren etkin ve kararlı şekilde mücadele eden ve alınan kararlara harfiyen uyarak İlkadım halkının sağlığını korumak adına her türlü çalışmayı yapan İlkadım Belediyesi çalışanlarına Covid-19 testi yaptırıyor. Zorlu pandemi sürecinde halkın sağlığını her şeyin üzerinde tutmaya çalışan ve her türlü tedbiri alan İlkadım  Belediye Başkanı Necattin Demirtaş da teste tabi tutuldu. Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü iş birliğince gerçekleştirilen programda yaklaşık 1200 personel teste tabi tutulacak.Başkan Necattin Demirtaş, koronavirüsün Türkiye'de de yeniden yükselişe geçtiğini hatırlatarak, belediye olarak her türlü tedbiri almaya devam ettiklerini söyledi. Alınan tedbirlere harfiyen uyulduğu takdirde virüsün üstesinden gelinebileceğini anlatan Başkan Demirtaş, Toplum içerisinde semptomatik vakalarda olabilir veya kişi hasta olduğunu bilmeyebilir. Burada amaç bunların tespitini sağlamak. Pozitif vaka varsa da bunun izole edilmesi. İlçe Sağlık müdürlüğümüzden böyle bir talebimiz oldu. Bizim için önemli olan insanların sağlıdır. Belediye çalışanlarına bu testi yaptırmak istedik. Çünkü çalışanlarımız insanlarla sürekli temas halinde. Test sonucu pozitif çıkan olursa o personeli eve veya hastaneye göndereceğiz ki belediye binasında da önlem almış olacağız. İnsanların güvende olmalarını hissettirmeye çalışıyoruz. Her şeyin başı sağlık olduğu için önlemlerimiz devam edecek" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir Saathane Meydanını inceledi vatandaşla tedbirli selamlaştı

Mustafa Demir Saathane Meydanını inceledi vatandaşla tedbirli selamlaştı