17 Eylül 2021 Cuma

İLKADIM BELEDİYESİNDE 860 BİN LİRANIN ZİMMETE GEÇİRİLMESİ OLAYININ DETAYLARI

İlkadım Belediyesinde 860 bin liranın zimmete geçirilmesi olayının detayları

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesinde şeytani bir planla 860 bin liranın zimmete geçirilmesi olayında 4 isimden şüphelenildiği gündeme geldi. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, olayın sorumlularını ortaya çıkartacakların açıkladı

02 Aralık 2020 Çarşamba 15:32 GÜNCEL

İlkadım Belediyesinde 860 bin liranın zimmete geçirilmesi olayının detayları.. Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesinde personel maaşları üzerinden 860 bin liranın zimmete geçirilmesi olayında sorumlu gösterilen C.G'nin bu işi tek başına yapmadığı gündeme geldi.


İlkadım Belediyesinde 860 bin liranın zimmete geçirilmesi olayının nasıl ve hangi yöntemle yapıldığı da belli oldu. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, söz konusu paranın zimmete geçirilmesi olayına karışanları tek tek ortaya çıkartacaklarını açıklarken, "Bu işi tek başına mı yaptı başka birileri de varsa inceleme sonunda ortaya çıkacak" dedi.

Öte yandan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, zimmete para geçirilmesi olayı ile ilgili verdiği bilgide şunları dile getirdi.
"Belediyemizde bordro düzenlemesinde görev alan ve personel müdürlüğümüzde çalışan C.G tarafından Temmuz 2019’dan Kasım 2020’ye kadar düzenli olarak her ay en küçük rakam 4 bin liradan başlamış 9, 16, 30, 180 bine kadar giden bir tabloda normal bağış ödemelerinin dışında kendi hesabına para aktarımı sağlanıyor. Belediyemizin maaş ödemeleri ile ilgili bankaya yazdığı talimat ekindeki işçi memur ücretlerinin toplamı gerçek toplam 1 milyar 200 milyon lira. Lakin rakam sayfa ekinden ve hayalen fazla alınmak sureti ile 1,200 yerine 1,400 alınıyor. Hesapların kontrolünü de bu arkadaş yaptığı için olay fark edilmiyor. Bu çalışanın süreç içerisinde 860 bin lira kendisine para aktarıldığı tespit ediliyor. Şimdi bir taraftan bu paranın ödemesi yapılacak bir taraftan kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduk savcılığa verdik. Bir taraftan ilgili yaptığı işin farkında olsa gerek belediyeye 150 bin lira buna karşılık para yatırdı biz bu arada onun üzerine kayıtlı gayrimenkullerine, hesaplarında ki paralarına ve aracına el koydurduk. İncele devam ediyor. Bu işi tek başına mı yaptı başka birileri de varsa inceleme sonunda ortaya çıkacak" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

Yılmaz Mücahit

03 Aralık 2020 Perşembe 14:02

İlkadım belediyesi maalesef hem çalışma, hem kadro hem dürüstlük anlamında iflas etmiştir. Edeceğide belliydi zaten belediyenin idaresini üstlenen kişiler ve kadrolar şaibeli ve yeteneksiz kişiler olduğunu başkan çok iyi bilmektedir,amaç sana görev verdim sende dediğimi yap mantığıdır bu bağlamda böyle ne idarecilik ne başkanlık yapılaz.Bir yanında ülkücülüğü bir yanında dürüstlüğü bırakmıyorsun ama ikisindede sınıfta kaldın başkan .Kimseyi kandıramazsın,

Admin

02 Aralık 2020 Çarşamba 20:35

Bilgiç Takipçi; Soruşturma ve ifade alma işlemi bir kişi için yapılıyor.. Söylediğin ve bildiğini iddia ettiğiniz o isimlerle ilgili belgen ve bu konu ile ilgili ilintilerini ispatlayacak delillerin varsa, burada vakit kaybetme bilgilerini git savcıya ver olur mu bilgiç takipçi. Biz o isimleri suçları ispatlanırsa açık açıkta yazarız merak etme.

Bilgiç takipçi

03 Aralık 2020 Perşembe 14:11

Admin 4 kişinin rumuz ismini yazıp niye 3 ünü sonradan gazetenizdeki haberden sildiniz C.G R.V.S.O K.E isimlerini siz yazdınız ve doğruydu bu isimler şimdi niye 3 isim silindide bu iş C.G ye kaldı bunlar ve başkalarıda var bu işin içinde 3,5 ay evvel kimler bu işten 3 tane son model jip almış.Araştırın ben savcıda değilim gazetecide değilim.Sizi genede kutlarım bu haberi yazdınız diğer gazeteler niye yazmıyor pusuya yatmış nemalanmayı bekliyorda ondan.

Bilgiç Takipçi

02 Aralık 2020 Çarşamba 20:21

4 şüpheli isim yazdınız CG, RV,SO,KE sonra 3 isimi sildiniz sadece 1 isim CG kaldı bu kişilerin kim olduğunu biliyoruz, bu vurgun yalnız personel müdürlüğü bünnyesindeki 2 kişi ile değil başka müdürlerinde olaya dahil olduğunuda biliyoruz.Habercilik yapıyorsanız adam gibi yapın yazdığınızı yalamayın. Belediyede bu işin içindeki şahısların son 6 ay içindeki mal varlıklarını araştırın . Tek maaşla neler kaça alınmış sorgulayın. Takipçiyiz..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bedri Yaşar mahalle esnafı desteklensin önergesinin ret edilmesine tepki gösterdi

Bedri Yaşar mahalle esnafı desteklensin önergesinin ret edilmesine tepki gösterdi