17 Haziran 2021 Perşembe

İLKADIM BELEDİYESİNİN 18 MİLYON LİRALIK KREDİ İSTEĞİNE ONAY ÇIKMADI

İlkadım Belediyesinin 18 milyon liralık kredi isteğine onay çıkmadı

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesinin talep ettiği 18 milyon liralık kredi talebini AK Parti ve MHP'li meclis üyeleri onaylamazken, belediyeye 6 milyon liralık kredi yetkisi verildi.

09 Ocak 2020 Perşembe 22:38 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesinin talep ettiği 18 milyon liralık kredi yetkisi AK Parti ve MHP'li Meclis üyeleri tarafından onaylanmadı.


Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, belediyenin ihtiyaçları doğrultusunda 18 Milyon Lira krediye ihtiyaç olduğunu belirtti. 

İlkadım Belediyesi Komisyonu, 18 Milyon lirayı onaylamayarak 6 Milyon lira kredi çekilmesi kararını meclise gönderdi. 

DEMİRTAŞ AZ BULDU ‘8 MİLYON OLSUN’ 
İyi Partili Başkan Necattin Demirtaş, “komisyon tarafından belirlenen, 6 Milyon lira kredinin az olduğunu bunu 8 Milyon lira olarak meclise sunuyorum” diyerek oylanmasını için meclise sundu.

ÜYELER RED ETTİ 
Meclis üyeleri 8 Milyon lira kredi oylamasını red etti.  Başkan Demirtaş, 8 Milyon lira kredi oylamasına katılmayan meclis üyelerini hedef göstererek “Bu kadar konuştuk kimse kıpırdamıyor öyle mi? Bu millet sizi seyrediyor Cemalettin!” dedi. 

DEMİRTAŞ, ERDOĞAN TOK’U SUÇLADI 
GerçekTaraf haber sitesinde yer alan habere göre MHP'li Meclis Üyesi Cemalettin Kola “bu borcu ben yapmadım” demesinin ardından Başkan Demirtaş, “bu borcu bende yapmadım” diyerek bir önceki dönemden çok borç kaldığını, sorumlusu olarak AK Partili İlkadım Eski Belediye Başkanı Erdoğan Tok’u gösterdi. 

BORCU HEPİNİZ YAPTINIZ 
Gerçek Taraf'ın haberine göre Cemalettin Kola, toplantıda “Bu borcu ben yapmadım. Bu borcu Süleyman Kaldırım yaptı. Erdoğan Tok yaptı, Necattin Demirtaş yaptı, Mustafa Yılmaz yaptı. Bu yapılan hizmetler ile orantılı bir borçlanma. Kim ne kadar ne hizmet yaptıysa ona göre borçlanmıştır. Gayet normal. Ama bunu sadece bir kişiye yüklemeyi doğru bulmuyorum” dedi. 

DEMİRTAŞ, TOK’U SUÇLAMADIM DEDİ 
MHP’li meclis üyesi Kola’nın açıklamasında sonra Başkan Demirtaş, “Ben kişiye yüklemiyorum ki” diyerek kendini savundu. 

MECLİSTEN 6 MİLYON LİRA İZİN ÇIKTI 
Meclis üyeleri tarafından kabul edilmeyen 8 Milyon lira kredi, 6 Milyon lira olarak düzeltilerek tekrar meclise sunuldu. Oy çoğunluğu ile İller Bankasından 6 Milyon lira kredi çekilmesi onaylandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Cıty Mall AVM'nin açılışına Safiye Soyman ile Faik Öztürk geliyor

Samsun'da Cıty Mall AVM'nin açılışına Safiye Soyman ile Faik Öztürk geliyor