04 Aralık 2021 Cumartesi

İLKADIM İLÇESİ İÇİN KENTSEL DÖNÜŞÜM İHALE TARİHİ VE KONUTLARIN BİTİŞ TARİHİ AÇIKLANDI

İlkadım ilçesi için Kentsel Dönüşüm ihale tarihi ve konutların bitiş tarihi açıklandı

Samsun'un İlkadım ilçesinde 7 mahallede yapılacak Kentsel Dönüşüm projesinin ihale tarihi ve konutların bitiş tarihi açıklandı.

09 Haziran 2020 Salı 13:02 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçesinde Kıran, Hastanebaşı, Kökçüoğlu, Zeytinlik, Anadolu, Fatih, Kadıköy mahallelerinde yapılacak kentsel Dönüşüm projesinin ihalesi ne zaman yapılacak, konutlar hangi tarihte bitecek.


İlkadım ilçesinde 7 mahallenin yıllardan beri beklediği Kentsel Dönüşüm projesi ile ilgili yeni gelişmeleri Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir açıkladı.İlkadım ilçesinde yapılacak kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  Kıran mahallesinin Kentsel Dönüşüm projesinin TOKİ'ye teslim edildiğini açıklayarak,  "Ağustos ayı içerisinde ihalesi yapılacak. 160 dönüm alan içerisinde 1404 konut ve 40 adet iş yeri inşa edilecek. Bu projeleri bitirdiğimizde Samsun'un tamamına doğru kentsel dönüşümü yaygınlaştıracağız. Hastanebaşı, Kökçüoğlu, Zeytinlik, Anadolu, Fatih, Kadıköy mahallelerimizde görüşmeler yaparak oradaki vatandaşlarımızı inşa ettiğimiz konutlara taşıyacağız ve boşalan mahallerimizde dönüştürülmesi gereken alanları yeniden yatay mimariye uygun şekilde inşa ederek Samsun'a kazandıracağız. 2022 yılının sonuna doğru İlkadım ilçemizdeki projeyi bitirmeyi hedefliyoruz." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 7 Yorum

Hasan can

17 Mart 2021 Çarşamba 23:44

Hastane mahallesi öncelikli mahalledir. Biraz elinizi vicdanınıza koyun. Dönüşüm Diğer mahallelerde tabiki başlatılsın herkes güvenli evlerde oturup hayatını en iyi şekilde yaşasın. Fakat hastane mahallesi bu şehirde ilk söz verilen mahallesidir. İnsanlar zaten olacağı kadar mağdur edilmiş. Haksızlık yapmayın sayın Başkanım bu adil değil. Seçime 10 gün kala hastane mahallesi caminin önünde sayın bakanım ve tüm parti kurmayları dahil mahallemizde bu sözü bizlere sizler verdiniz.

Hande

26 Şubat 2021 Cuma 22:49

Ne olur artik baslayin ilk anadolu mah. Yikin artik surekli ayni kelime donup duruyo bi faliyet yok bi sekilde bir yerden baslayin bizde yolumuzu bulup oturalim artik.

Alihsan erdemir

16 Şubat 2021 Salı 19:37

İlk söz verilen mahalle hastane ve kökçoğlu mahallesidir. Heyecanla Bekliyoruz. Çağırın bizleri gelip konuşup hak ettiğimizi alalım artık.millet yoruldu be kardeşim. Bu dönüşüm yılan hikayesine döndü.

Mesude yıldız

28 Ocak 2021 Perşembe 21:38

Öncelik hastane ve kökçoğlu mahallesidir. Biz bu dönüşümü 15 yıldır bekliyoruz. Yıkın ve allah aşkına taşıyın artık. Perişan olduk yazıktır bizlere. Tüm komşularımız taşınıp gittiler. Mahallemiz harabeye döndü. Devlet yıllardır sesimize kulaklarını kapattı. Biz bunu hak etmiyoruz.

Hanife

27 Haziran 2020 Cumartesi 02:59

Hastane mahallesi için herseçimde 2004 yılından buyana kentsel dönüşüm dendi. Bu millet bu yalanları yemiyor. Sayın demir. Basında birzahmet bu milletin sesi olsun. Hastane mahallesinden yüzlerce insan başka senptlere taşındı. Adamın evi varken kiracı oldu .Mahalle yaşanılmaz halde. basın bu insanların sesi olsun. Çünkü siyasilerin hakkından basın geliyor.

Hanife yildiz

09 Haziran 2020 Salı 16:13

Fatih Mahallesine biran Önce Kentsel dönüşüm Gelsin Artık yeter eski binalar kafamıza yıkılacak suriyeliler mahallesi var herturlu kötülük var mahallede biran önce imar istiyoruz

Vatan DAŞTAN

09 Haziran 2020 Salı 15:07

ba ba ba ba evinden çıkarılanları dikey mimariye tıkıyacağız, yerine kendilerine yatay mimari yapcekler.yakışıııır.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bu pandemi kurallarını ihlal edenlere 3 bin 150 TL para cezası verilecek

Samsun'da bu pandemi kurallarını ihlal edenlere 3 bin 150 TL para cezası verilecek