17 Haziran 2021 Perşembe

İSHAK TAŞÇI DÖNEMİ İÇİN GÜNDEME GELEN 37.5 TON ET İLE İLGİLİ İDDİALARA YANIT VERİLDİ

İshak Taşçı dönemi için gündeme gelen 37.5 ton et ile ilgili iddialara yanıt verildi

Samsun'un Atakum ilçe Belediyesinde AK Parti döneminde iki ayda 37.5 ton et alındığı, alınan etlerin ortada olmadığı, belediyede 37.5 ton eti depolayacak soğuk hava deposu olmadığı yönündeki iddialara cevap geldi.

16 Haziran 2019 Pazar 13:06 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı döneminde, belediyeye alınan 37.5 ton et ile ilgili gündeme gelen iddialara yanıt verildi.


Samsun'un Atakum ilçe Belediyesinde geçtiğimiz döneme yönelik olarak gündeme gelen et alımı tartışmasının ardından, Atakum İmar İnşaat Şirketi Genel Müdürü Osman Temiz yazılı bir açıklama yaparak, “37 ton et, 46 günde değil 7 ayda tüketilmiştir. Yalı Kafe ve Seyir Tesis gibi 9 tesisimizde kullanılmıştır. Aylık ortalama 3 Milyon TL ciroya sahip bir şirkette, 7 ayda 37 ton et tüketimi normaldir. Ayrıca yine haberlerde yer aldığı şekliyle, şirketimize ait soğuk hava deposu bulunmadığı yönündeki bilgi de yanlıştır. Atakum İmar İnşaat Şirketine bağlı tesislerde toplamda 60 ton kapasiteli 4 adet soğuk hava deposu bulunmaktadır. Bu soğuk hava depoları, şirket demirbaş kayıtlarında mevcuttur” dedi.

Atakum Belediyesinden, geçtiğimiz döneme yönelik olarak açıklanan et faturası tartışmalarının ardından yazılı bir açıklama yapan Atakum İmar İnşaat Şirketi Genel Müdürü Osman Temiz, açıklamasında şu sözlere yer verdi;

37.5 TON ET 7 AYDA TÜKETİLDİ-SOĞUK HAVA DEPOMUZ VAR
Basında ve kamuoyunda yer bulan ’46 günde 37 ton et alımı’ şeklindeki bilgiler, gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu haberlerde yer alan 37 ton et alımı doğru, ancak bu etlerin kullanıldığı gün sayısı yanlıştır. Belirtildiği gibi et alımı bir buçuk aylık süreçte değil, 7 aylık bir dönemde gerçekleşmiştir. Aralarında Yalı Kafe ve Seyir Tesisi gibi müşteri yoğunluğunun olduğu toplam 9 tesisimizin, 7 ayda 37 ton et tüketmesi normaldir. Aylık ortalama 3 Milyon TL ciroya sahip bir şirkette, 7 ayda 37 ton et tüketimi normaldir. Hesaplarda yapılan incelemelerimizde, iş ve işlevlerinin tek sorumlusu olduğum Atakum İmar İnşaat Şirketinin söz konusu etlerin teslim alınma, tüketilme süreçlerine dair bir uygunsuzluk bulunmamıştır. Etlerin hangi tarihlerde alındığı, teslim belgeleri ile şirketimiz kayıtlarında mevcuttur. 9 halka açık tesiste, aylık ortalama 5 ton et tüketimi yapılmıştır. Söz konusu etlerin faturaları ise 2018 yılından 4 ayı, 2019 yılından ise 3 ayı kapsamaktadır. Ayrıca yine haberlerde yer aldığı şekliyle, şirketimize ait soğuk hava deposu bulunmadığı yönündeki bilgi de yanlıştır. Atakum İmar İnşaat Şirketine bağlı tesislerde toplamda 60 ton kapasiteli 4 adet soğuk hava deposu bulunmaktadır. Bu soğuk hava depoları, şirket demirbaş kayıtlarında mevcuttur. Yaşanan bilgi kirliliği sebebiyle, basında ve kamuoyunda yanlış anlaşılmaya neden olunmuştur. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Meçhul Şarkıcı

17 Haziran 2019 Pazartesi 13:34

Peki 5 aydır ödemediğiniz maaşların paraları nerede osman efendi bunlarıda açıklmasana.. kamooyuna..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Yabancılar Pazarı esnafları İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ı ziyaret etti

Samsun Yabancılar Pazarı esnafları İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ı ziyaret etti