25 Haziran 2021 Cuma

KORONA SALGINI VAR! SAMSUN'DA SOKAKTAKİ LAĞIM SULARI TAM 9 GÜNDÜR TEMİZLENMEDİ

Korona Salgını var! Samsun'da sokaktaki lağım suları tam 9 gündür temizlenmedi

Samsun'da Korona Virüs'e davetiye çıkartan görüntü başlığı ile yayınladığımız haberin üzerinden 6 gün geçmesine rağmen lağım suları ile dolan inşaat sahası temizlenmedi.

21 Mart 2020 Cumartesi 17:09 GÜNCEL

Korona Salgını varken, Samsun'da bir sokakta tam 9 gündür inşaat sahasında biriken lağım sularının belediyelerce temizlenmemesi şaşkınlık yaratıyor.


Samsun'un İlkadım ilçesine bağlı Kışla mahallesi Çatalçam sokakta bir inşaat alanına lağım suları aktığı ve inşaat sahasının lağım suları ile dolduğunu gündeme getirmiştik. Korona Virüs salgını nedeniyle biriken lağım sularından vatandaş tedirgin olurken, sorunun 9 gündür devam etmesi ve alanın temizlenmemesi tepki çekti.

Samsun'da Korona Virüs'e karşı tedbirler alınırken, İlkadım ilçesine bağlı Çatalçam sokakta bir inşaat alanının lağım suları ile dolduğu ve lağım sularının temizlenmemesi nedeniyle ölümcül virüse davetiye çıkartıldığını gündeme getirmiştik. 15 Mart itibari ile gündeme getirdiğimiz sorunun üzerinden 6 gün geçmesine rağmen İlkadım ilçesi Çatalçam sokakta ki lağım suları temizlenmedi.

Sokak sakinleri duruma tepki gösterirken, yayınladığımız haber sonrası bazı görevlilerin geldiğini fotoğraf çekip gittiğini söyledi. İnşaat nedeniyle yolda heyelan meydana geldiğini, lağım sularının da yaşanan bu çökme sonrası inşaat sahasına akmaya başladığını ifade eden vatandaşlar, "Tam dokuz gündür sokağımızda lağım kokuyor. Kokuyla birlikte lağım suyu da inşaat sahasında duruyor. Belediyeleri defalarca aradık, sonuç yok. Sorunumuzun çözümü için durumu basına yansıttık yine sonuç yok. Korona Virüs salgını var diyorlar, bu sokak sakinlerini lağım suyu ve kokuya mahkum ediyorlar. Yeter artık, bu sorunu kim çözecek biz de merak ediyoruz" diyerek duruma tepkilerini dile getirdi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Korona nedeniyle 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmalarına sınırlama geldi

Korona nedeniyle 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmalarına sınırlama geldi