24 Ocak 2022 Pazartesi

KORONA VİRÜS'Ü YAYMAK İÇİN BİZ BİZE YETTİK SAMSUN!

Korona Virüs'ü yaymak için biz bize yettik Samsun!

Samsun'da iki günlük sokağa çıkma yasağının açıklanması sonrası market, fırın önleri ile gece saatlerinde pazar yerlerinde oluşan kuyruk ve kalabalıklar, sosyal mesafe kuralının tamamen ihlal edilmesine neden odu.

11 Nisan 2020 Cumartesi 01:59 GÜNCEL

Samsun'da Cuma gecesi açıklanan sokağa çıkma yasağının ardından fırın ve marketlerin önlerinde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, virüsün yayılmasında önemli etken olan kalabalıklara karışma ve sosyal mesafe kuralını umursamadı.


Korona Virüs'ü yaymak için biz bize yettik Samsun!

Korona Virüs tedbirleri kapsamında alınan iki günlük sokağa çıkma yasağı kararının ardından Samsun'un her bölgesinde fırınlar ve market önlerinde kuyruklar ve kalabalıklar oluştu. Oluşan kalabalık ve kuyruklarda ise vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymamaları ve birbirleri ile yakın temas halinde olmaları dikkati çekti. Uzmanlar, ölümcül Covid-19 virüsünün yakın temas, kalabalık ortamlarda hızla bulaştığı uyarılarını yapmalarına rağmen Samsun'da iki günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle panikleyerek fırın ve marketlere koşan vatandaşlar, oluşturdukları kuyruklar ve kalabalık ile adeta  Korona Virüs'e davetiye çıkarttı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da sokağa çıkma yasağı kararı sonrası şehir ıssız kaldı

Samsun'da sokağa çıkma yasağı kararı sonrası şehir ıssız kaldı