25 Eylül 2021 Cumartesi

MARKET VE PAZAR YERLERİNDE MASKE TAKILACAK, 3 ADIM KURALINA UYMAYANA CEZA VERİLECEK

Market ve pazar yerlerinde maske takılacak, 3 adım kuralına uymayana ceza verilecek

Korona Virüs tedbirleri ile ilgili alınan yeni kararlara göre market ve pazar yerlerinde maske takma zorunluluğu geldi, toplu alanlarda 3 adım kuralına uymayanlara ise ceza kesilecek.

03 Nisan 2020 Cuma 22:48 GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Korona Virüs tedbirleri kapsamında market ve pazar yerlerinde maske takma zorunluluğu getirdiklerini açıklarken, 3 adım kuralına uymayanlara ise idari ceza uygulanacağını açıkladı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu Toplantısı'nın bitmesinin ardından koronavirüsle ilgili alınan yeni tedbirleri açıkladı.

Erdoğan alınan tedbirlerden birinin de maske zorunluluğu olduğunu söyledi...

TOPLU ALANLARDA MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU
Erdoğan, "Yarından itibaren pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacaktır.

İnsanların toplu olarak çalışmaya devam ettiği iş yerlerinde de benzer tedbirler alınacaktır. Tüm bunlara ilave olarak, Türkiye genelinde insan hareketliliğini azaltmak için gereken tedbiri almayı sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

UYMAYANA CEZA VERİLECEK
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada ayrıca sosyal mesafe kuralı ile ilgili de şunları dile getirdi.
"Sokaklar dahil tüm kamuya açık mekanlarda kalabalık oluşturacak şekilde asla bir arada bulunulamayacak. Kurallara ne kadar iyi riayet edersek salgının seyrini o derece kontrol altına alır, tehdidi ortadan kaldırabiliriz. İkazlara uymayarak aksi yönde davranışlar sergilemekte ısrar edenlere gereken idari ve adli cezalar tereddütsüz şekilde uygulanacaktır. En az 3 adım mesafe kuralına uymayana ceza verilecek"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Korona Virüs'te son vaka sayısı ve ölen hasta sayısı

Samsun'un Korona Virüs'te son vaka sayısı ve ölen hasta sayısı