25 Ekim 2021 Pazartesi

MUSTAFA DEMİR AÇIKLADI! SAMSUN'DA 100. YIL BULVARINA NEŞTER VURULACAK

Mustafa Demir açıkladı! Samsun'da 100. Yıl Bulvarına neşter vurulacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, 100. Yıl Bulvarına neşter vurulacağını açıklayarak, "20 kilometrelik güzergah yeni vizyonuna kavuşacak. Trafik büyük ölçüde rahatlayacak. Trafiği dijital akıllı sistemle, optik okuyucu ve görüntüleme teknolojileriyle yöneteceğiz" dedi.

02 Eylül 2020 Çarşamba 14:12 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 100. Yıl Bulvarını baştan sona yenileyerek, 20 kilometrelik güzergahı yeni vizyonuna kavuşturacaklarını, yapılacak çalışma ile trafiğin de büyük ölçüde rahatlayacağını söyledi. 


Belediye ve Özel idare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Samsun Şube Başkanlığı, kahvaltılı istişare toplantısı düzenledi.  BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Levent Uslu başkanlığındaki toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Sever, Memur-Sen İl Başkanı Metin Yılancı, BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli ve çevre illerin sendika başkanları hazır bulundu. 

İstişare toplantısına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, pandemi sürecinde büyükşehir belediyesi olarak ihtiyaç sahiplerinin taleplerini yerine getirerek örnek bir hizmet ortaya koyduklarını ifade etti. Türkiye’nin en nitelikli, vizyoner, yerel yönetimler kavramını en iyi kavrayan ve gereğini yerine getiren, gelecek ufkuna göz diken bir belediye anlayışını ülkeye kazandırmaya çalıştıklarını vurguladı.  2021’DE 6 İLÇE TAMAM
İlçelerin 950 mahallesinde içme suyu ile birlikte tüm ulaşım altyapı sorunlarını 3 yılda tamamlayacaklarının altını çizen Başkan Mustafa Demir, 5 yıllık planlamanın önünde bir hızla yatırımlara devam ettiklerini belirtti. 

Gelecek yıl, Terme, Asarcık, Salıpazarı, Yakakent, Alaçam ve Kavak’ta altyapı yatırımlarının tamamının biteceği müjdesini veren Başkan  Demir, “Havza’yı da bitirme ihtimalimiz çok yüksek. 19 Mayıs ve Ladik ise bitiyor. Altyapısını tamamladığımız ilçelerdeki ekipleri Bafra, Çarşamba ve Vezirköprü’ye kaydırarak oralardaki çalışmaları hızlandıracağız. Şu an 42 ekip ve tüm iş makineleri sahada çalışıyor. 24 saatte 6 bin ton yol temel malzemesi üretiyoruz. Bu yıl 1.5 milyon tona ulaşmış olacağız. Seneye ise 2 milyon ton malzeme üreteceğiz. 2022’de de 2 milyon ton üreteceğiz. Bu sene 1120 kilometre yol yapmayı planlamıştık. 8 ayda genişleterek yaptığımız yol, 822 kilometreyi buldu.  Yıl sonuna kadar hedefimizi tutturmuş olacağız. Gelecek 2 senede 2 bin 240 kilometre yol daha yapacağız. Dolayısıyla içme suyu dahil yol sorununu ortadan kaldıran ilk şehir olmuş olacağız” diye konuştu.  100. YIL BULVARI YENİLENECEK
Samsun’un en eski bulvarlarından biri olan 100. Yıl Bulvarı projesiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Demir, sözlerini şöyle tamamladı: 
“20 kilometrelik güzergah yeni vizyonuna kavuşacak. Trafik büyük ölçüde rahatlayacak. Trafiği dijital akıllı sistemle, optik okuyucu ve görüntüleme teknolojileriyle yöneteceğimiz süreci 2021 yılında başlatıyoruz. Aselsan ile bütün Samsun’u çalışıyoruz. Küçük göbeklerin tamamını kaldırıyoruz. Yapılınca harika olacak. 100. Yıl Bulvarı’nı komple yeniden projelendiriyoruz. Bulvarımızı yenileyeceğiz. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım ilçesi Kıranköy mahallesi için kentsel dönüşümde ihale tarihi belli oldu

İlkadım ilçesi Kıranköy mahallesi için kentsel dönüşümde ihale tarihi belli oldu