22 Ekim 2021 Cuma

MUSTAFA DEMİR ÇİFTLİK CADDESİNİ KISMEN TRAFİĞE AÇMAYI DÜŞÜNDÜKLERİNİ AÇIKLADI

Mustafa Demir Çiftlik caddesini kısmen trafiğe açmayı düşündüklerini açıkladı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çiftlik AVM projesi kapsamında trafiğe kapatılan Çiftlik caddesini otopark sorunu çözülene kadar kısmen trafiğe yeniden açabileceklerini açıkladı.

16 Ağustos 2019 Cuma 15:40 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  Çiftlik AVM projesi kapsamında trafiğe kapatılan Çiftlik caddesi ile ilgili "Otopark sorununu çözene kadar belli bir planlama dahilinde caddeyi geçici bir süre trafiğe açmayı düşünüyoruz" dedi.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım İlçesi'ndeki İstiklal Caddesi'nin(Çiftlik) geleceğini planlamak amacıyla Çiftlik Caddesini Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Cihat Karahan ve dernek üyeleriyle bir araya geldi.

'ÇİFTLİK YENİDEN CANLANACAK'
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ve Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak'ın da hazır bulunduğu toplantıda Başkan Mustafa Demir, cadde esnafının yüzünü güldürecek açıklamalarda bulundu. Bilinen adıyla Çiftlik Caddesi esnafının yanında olmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Demir, "Yaşanan ticari mağduriyetin önlenmesi ve Çiftlik'in yeniden canlandırılması için çalışma başlattık" dedi.'OKULLAR BÖLGESİ' FORMÜLÜ
Caddede ticareti engelleyen en önemli unsurun 'Otopark Sıkıntısı' olduğunu açıklaya Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Okullar bölgesini daha verimli alanlara taşıyarak, boşalacak alanın altını otopark, üstünü ise kültür sanat faaliyetlerinin yapılacağı merkez haline getirmeyi düşünüyoruz. Bununla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile temas halindeyiz. Lakin biraz zamana ihtiyaç var" diye konuştu.OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLENE KADAR
Çiftlik Caddesi'nin trafiğe açılmasının esnafın ticaretini kısmen artıracağını vurgulayan  Başkan Demir, ''Önemli olan şey, caddenin trafiğe açılması değil, otopark probleminin çözülmesidir. Yapacağımız en büyük hizmet bu olacaktır. Otopark sorunu çözülene kadar caddeyi kısmen trafiğe açabiliriz. Sorun çözülünce tekrar kapatacağız" dedi.

Başkan Demir, açıklamalarının son bölümünde ise, "Samsun'umuzun bu ünlü ve güzide caddesini tabela ve yönlendirme levha çirkinliğinden, duba engellerinden temizleyeceğiz. Bütün bu çalışmaları belirli bir plan içerisinde gerçekleştireceğiz. İnşallah esnafımızın yüzü gülecek" İfadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

20 Ağustos 2019 Salı 11:19

ne zor şu okulları taşımak yusuf ziya 5 yılda taşıyamadı başkan sende taşıyamazsın çiftlik caddesi trafige açılsa ne olacak gökten para mı yağacak yapılan düzenlemeler çöpe gidecek yazık kaç milyon harcanmıştı 50 di galiba

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAMKON Genel Başkanı Gümüş Samsun Üniversitesi Rektörü Aydın'ı ziyaret etti

SAMKON Genel Başkanı Gümüş Samsun Üniversitesi Rektörü Aydın'ı ziyaret etti