31 Temmuz 2021 Cumartesi

MUSTAFA DEMİR SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANLIK GÖREVİNİ DEVRALDI

Mustafa Demir Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlık görevini devraldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Mustafa Demir, bugün başkanlık mazbatasını aldıktan sonra, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlık görevini Zihni Şahin'den devraldı.

11 Nisan 2019 Perşembe 15:08 GÜNCEL

Samsun'da yapılan 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakının AK Parti Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak başkan seçilen Mustafa Demir, seçimin üzerinden geçen 11 gün sonra mazbatasını alarak başkanlık görevine bugün itibari ile başladı.


Samsun Bağımsız Büyükşehir adayı Erhan Usta'nın kendisine verilen ve geçersiz sayılan oylara yaptığı itiraz nedeni ile başkanlık mazbatasını gecikmeli olarak alan Mustafa Demir, Usta'nın yaptığı itiraz sürecinin sona ermesi ile bugün Adalet Sarayına giderek mazbatasını aldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak mazbatasını alan Mustafa Demir, Adalet Sarayından sonra AK Parti Samsun İl Başkanlığına geçerek partililerle bir toplantı yaptı. Mustafa Demir ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi binası önünde düzenlenen devir teslim törenine katıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Orhan Kırcalı'nın yanı sıra ilçe belediye başkanları ile AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar ve çok sayıda vatandaşın katıldığı devir teslim töreninde 31 Mart seçimleri öncesi Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevini yapan  Zihni Şahin, burada Mustafa Demir'e Samsun'a güzel hizmetler yapacağına inandığını ve bu nedenle  gözünün ise arkada kalmadığını söyleyerek görevini devretti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Mustafa Demir'de belediye binası önünde düzenlenen törende Samsun'da şahlanış döneminin başlayacağını belirterek, seçimlerde kendisine destek veren, o y veren vermeyen herkese teşekkür etti. Samsun Büyükşehir Belediyesi binası önünde gerçekleşen devir teslim töreninde daha sonra dua okundu. Duanın ardından Mustafa Demir, başkanlık makamına geçerek Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlık koltuğuna oturdu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ın acı günü! Amcası Abdullah Göktaş hayatını kaybetti

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ın acı günü! Amcası Abdullah Göktaş hayatını kaybetti