24 Ocak 2022 Pazartesi

MUSTAFA DEMİR SEL FELAKETİ GEÇİREN ÇARŞAMBA İLÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Mustafa Demir sel felaketi geçiren Çarşamba ilçesinde incelemelerde bulundu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bugün sağanak yağış sonrası sel felaketi geçiren Çarşamba ilçesine giderek, vatandaşlarla görüştü, "Yanınızdayız, yaralar sarılacak" dedi.

22 Ağustos 2020 Cumartesi 16:18 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sabaha karşı etkili olan sağanak yağış nedeniyle sel felaketinin meydana geldiği Çarşamba ilçesinde incelemelerde bulundu.


Samsun'un Çarşamba, Salıpazarı ve Terme ilçelerinde etkili olan sağanak nedeniyle su baskınları yaşandı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile birlikte sel bölgesinde incelemelerde bulundu. Başkan Demir, “Vatandaşlarımızın yanındayız. Yaralar sarılacak” dedi.YARALAR SARILACAK
Sağanak yağmur başladığı ilk andan itibaren hem ilçe belediyesi hem de büyükşehir olarak sahada olduklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Salıpazarı, Çarşamba ve Terme bölgesi ciddi bir yağış aldı. Geçen sene de bildiğiniz gibi Salıpazarı’nda ciddi bir afet olmuştu, kayıplarımız olmuştu. Yaralarını sardık. Hem itfaiye ekiplerimiz hem AFAD bu konuya çok hazırlıklı. Bu bölgede hatlar yetersiz. Bu dönem içerisinde Çarşamba’nın bütün içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu, şebeke suyu bundan daha büyük ölçekli yağmurlara da yeterli olacak şekilde yapılacak. Büyük geçmiş olsun. Yerinde inceleyip görüyoruz. Bu bölgede altyapıyı tamamladığımızda Allah’ın izniyle bu problemlerle karşılaşmayacağız. Vatandaşlarımızın hasarları var. Hem büyükşehir hem ilçe belediyesi hem de AFAD vatandaşlarımızın yaralarını saracak. Elimizden gelen bütün gayreti sarf ediyoruz. Hepimize tekrar geçmiş olsun” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Salıpazarı ilçesinde yine sel oldu! Salıpazarı Baraj inşaatı ödeneksizlikten durdu

Salıpazarı ilçesinde yine sel oldu! Salıpazarı Baraj inşaatı ödeneksizlikten durdu