16 Ocak 2022 Pazar

MUSTAFA DEMİR TUTUKLANAN DAİRE BAŞKANI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Mustafa Demir tutuklanan daire başkanı ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, rüşvet iddiası ile suç üstü yakalanarak tutuklanan daire başkanı ile ilgili olayın üzerinden geçen 21 gün sonra bir açıklama yaptı.

11 Ocak 2021 Pazartesi 17:44 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, bugün gerçekleşen meclis toplantısında tutuklanan daire başkanı ile ilgili bir açıklama yaptı.


Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K.'nın rüşvet iddiası ile tutuklanması sonrası, konuyla ilgili belediye bünyesinde de ayrıca bir soruşturma başlattıklarını açıklayan Mustafa Demir, "Etik ve ahlaki olmayan hiçbir şeye fırsat vermeyiz. Gereği neyse de yaparız" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak Ayı açılış toplantısı Ömer Halisdemir Toplantı Salonu’nda yapılırken, belediye başkanı Mustafa Demir, tutuklanan daire başkanı ile ilgili açıklamasında şunları dile getirdi.
"Belediyemizde bir mesai arkadaşımızla ilgili bize gelen duyumlar neticesinde Cumhuriyet Savcılığına müracaatla ilgili bir süreç yaşandı. Teknik takiple suçüstü olayıyla birlikte şuanda soruşturma devam ediyor. Bununla ilgili bizlik bir durum olmadığı için ilave bir açıklamayı uygun bulmuyorum. Özellikle bir kısım yerel basında bu olayı mecrasından çıkarıp farklı yöne doğru çekme gayretinde olduklarını gördük. Şunu ifade etmek istiyorum. Samsun Büyükşehir Belediyesi, 1 milyon 350 bin insanımız adına haksızlığa, hukuksuzluğa, suistimale asla meydan vermedik ve vermeyeceğiz. Bir kısım arkadaşların algı yapmaya yönelik çabalarını da görüyoruz. Bizim tutumumuz bellidir ve asla işe yaramaz. Elhamdülillah, Büyükşehir Belediyesi Türkiye’ye, yerel yönetimlere örnek olacak yeni nesil belediyecilikle, şeffaf, etkin, vizyoner ve her alanda pandemi sürecine ve mali portresine rağmen yatırımlarımıza devam ediyoruz. Etik ve ahlaki olmayan hiçbir şeye fırsat vermeyiz. Gereği neyse de yaparız. Bizim talimatımızla teftiş kurulu da belediye hesaplarında soruşturmasını yürütüyor. Dava açıldığında detaylarını hep birlikte öğreneceğiz" 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Bekçi bekir

13 Ocak 2021 Çarşamba 14:34

Varandaş Hakkı , Yusuf Ziya yıllarca belediyeyi yönetti demişsin, yönetti tabi onun Atakımı komple ceza evine girdi iktidar partisinin başkanı olmadaydı çıkabilirmiydi içerden Türkiyede en büyük rüşvet sıkandalıydı jandarma aylarca dinledi takip etti netice ölen öldü kalan sağlarlada yollar ayrıldı herkesin yediği içtiği yaptığı yanına kar kaldı ..

Behçet

12 Ocak 2021 Salı 10:37

Başkan bırak lafı yuvarlamayı soğutmayı bu adamın özelliği neydi mali hizmetlere daire başkanı yaptın bu güne kadar bir sürü şaibesi ve yolsuzluğu olan kişiye kasayı nasıl teslim ettin.Bu işler tek başına olmaz çalıştığı her belediye de bir ekibi yedirdiği vardır .

Vatandaş Hakkı

11 Ocak 2021 Pazartesi 23:04

Sn Mustafa Demir laftan başka bir şey üretmiyorsunuz.İyiki Yusuf Ziya sizden önce yıllarca belediyeyi yönetti ve size iş düşürmedi.Yatın kalkın ona dua edin. Birde satın alarak beslediğiniz bir takım yerel basınaYoksa bu Samsun halkı sizi meşe odunuyla şalpazarına kadar kovalardı.Ben bu kadar yetersiz basiretsiz kifayetsiz bir belediye yönetimini hiç bir yerde görmedim

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Kerimbey mevkiinde feci kaza! Araç paramparça oldu! 1 kişi hayatını kaybetti

Samsun Kerimbey mevkiinde feci kaza! Araç paramparça oldu! 1 kişi hayatını kaybetti