18 Haziran 2021 Cuma

MUSTAFA DEMİR'İN KARANTİNAYA GİRMEME NEDENİ 'HER HAFTA TEST YAPTIRIYORUM' REHAVETİYMİŞ

Mustafa Demir'in karantinaya girmeme nedeni 'Her hafta test yaptırıyorum' rehavetiymiş

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, temaslı olmasına rağmen karantinaya girmemesinin gerekçesini 'Her hafta test yaptırıyorum' diyerek açıkladı.

03 Aralık 2020 Perşembe 17:25 GÜNCEL
Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Covid-19 konusunda yaşanan artışın nedenini rehavet olarak açıklamıştı. Ancak temaslı olmasına rağmen karantina şartlarına uymaması ile ilgili savunmasında 'Her hafta test yaptırıyorum' diyerek Covid-19 konusunda kendisinin de ne kadar tedbirsiz ve duyarsız olduğunu izah etmiş oldu.

Neden mi! Her hafta test yaptırmak herhangi bir semptom ortada yokken, boşa yapılmış bir testtir ve sonucu çoğunlukla negatif çıkacaktır. Mustafa Demir gibi bir belediye başkanının, hemen hemen her gün çeşitli programlara katılıyorken ve protokol üyeleri ile sürekli bir araya geliyorken bu virüsü kapma olasılığı yüksekken ya da bulaştırma riski fazlayken 'Her hafta test yaptırıyorum' savunması Covid-19'u ne derece ciddiye aldığını ortaya koyar.

Bir süre önce Samsun'a gelen Çevre Bakanı Murat Kurum'un programına katılan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç'ın testinin pozitif çıktığı açıklanmış ve Mustafa Demir'de gün boyu bakanın programında Hamit Kılıç ile çok yakın temaslı olmuştu. Kendisi maske taktığı için bir nebze olsun belki korunmuş olabilir, düşük temaslı gruba giriyor olabilir. Ancak bu temaslı ortam sonrası Mustafa Demir'in en azından vakaların üst seviyelere çıktığı Samsun'da halka örnek olmak adına, "Bende temaslıyım ve bu nedenle tedbir amaçlı karantinaya giriyorum" açıklaması yapması beklenirken o temas sonrası program ve etkinliklere katılmasının gerekçesi ve savunmasını 'Her hafta test yaptırıyorum' diyerek açıkladı.

O zaman şöyle yapsın vatandaş! Temaslı ise her gün her hafta test yaptırsın sokaklarda gezmeye, misafirliğe gitmeye devam etsin! Olur mu sayın Mustafa Demir.. Sizin yapmış olduğunuz savunma tam da bunu demektir..

Siz her hafta test yaptırıyorsunuz demek! Her haftanın 7 günü sokaktasınız, programlardasınız.. Pazartesi günü test yaptırdınız ve Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri köylere gittiniz, toplantılara katıldınız, partililerle bir araya geldiniz v.s v.s...

Pazartesi günü test yaptırdınız ve Salı günü birinden bu virüsü kaptınız diyelim.. Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günü kimlerle temas ettiyseniz siz de bu virüsü bilmeden yaymış olmaz mısınız.. Olursunuz elbet.. 

O zaman sizin 'Her hafta test yaptırıyorum' savunmanız böyle bir tabloda çok komik bir savunma olmuş olmuyor mu? Neden hem kendinizi hem de bizi kandırma yoluna başvuruyorsunuz.. Sayın başkan lütfen Covid-19 konusunda kendinizi kandırmayın.. Her hafta test yaptırmanız ortada semptom yokken, gereksizdir. Semptom yokken eğer testiniz pozitif çıkıyorsa ya da çıktıysa işte bu sizin sürekli insanlarla temas halinde olmanızdan, tedbir ve kurallara dikkat etmeyişinizden kaynaklı olur. Testten bir gün sonra bile bu virüsü kapabilirsiniz. Ve biz de elbette ki bunu istemeyiz.. O yüzden kendinizi bu konuda kandırmaktan yada 'test yaptırdım' rehavetinden biran önce kurtarın..  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Ladik'te YEDAŞ TOKİ konutlarının sokak elektriğini kesti vatandaşı karanlıkta bıraktı

Samsun Ladik'te YEDAŞ TOKİ konutlarının sokak elektriğini kesti vatandaşı karanlıkta bıraktı