04 Ağustos 2021 Çarşamba

NECATTİN DEMİRTAŞ KENDİSİNE HDP'NİN DESTEKLEDİĞİ ADAY DİYEN MHP İL BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

Necattin Demirtaş kendisine HDP'nin desteklediği aday diyen MHP İl Başkanını ziyaret etti

Samsun'da 31 Mart seçimleri öncesi MHP'den istifa ederek İYİ Parti'den aday olarak İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş, seçim sürecinde kendisi için "PKK'nin yancısı HDP'nin desteklediği aday" diyen MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'a bayram ziyaretinde bulundu.

07 Haziran 2019 Cuma 16:00 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 31 Mart seçim sürecinde MHP'den istifa etmesi nedeni ile kendisini sert sözlerle eleştiren MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ı MHP İl Başkanlığı binasına giderek ziyaret etti.


31 Mart yerel seçim sürecinde MHP'nin İlkadım ilçesinden aday göstermeyerek Cumhur İttifakı adayını destekleme kararı alması nedeni ile  partisinden istifa eden Necattin Demirtaş, İYi Parti'ye geçerek Millet İttifakının İlkadım Belediye Başkan adayı olmuştu. Necattin Demirtaş'ın MHP'den istifa etmesi sonrası ise MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'tan Demirtaş'a çok sert eleştiriler gelmişti. MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak, 31 Mart seçim sürecinde Millet İttifakının adayı olan Necattin Demirtaş'ı omurgasız olmakla, asker kaçağı olmakla, PKK'nın yancısı HDP'nin desteklediği aday olmakla suçlamış ve eleştirmişti. MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak'ın Necattin Demirtaş'a yönelik bu eleştirileri ise Demirtaş'ı destekleyen çevrelerce tepkiyle karşılanmıştı. 

Seçimde İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş ise İlkadım Belediyesinde kendisine PKK'lı HDP'li diyen işçiler için ise , "Onların belediyede çalışmaya hakları yok" diyerek kendisine yerel seçim sürecinde yapılan PKK'lı HDP'li şeklindeki haksız yakıştırmalara bir nevi tepkisini göstererek, tavır koymuştu. Seçim sürecinde kendisini HDP'nin desteklediği aday olmakla suçlayan MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak ile bir süre önce bir cenaze namazında yan yana gelen Necattin Demirtaş, Ramazan Bayramında ise MHP Samsun İl Başkanlığı binasına giderek İl Başkan Karapaçak'a bayram ziyaretinde bulundu.

Necattin Demirtaş'ın kendisi için olmadık suçlama ve lafları sarfeden MHP İl Başkanı Karapıçak'a gerçekleştirdiği bayram ziyareti ise gündem oldu. Demirtaş'ın kendisini çok sert sözlerle eleştiren Karapıçak'a bayram ziyaretinde bulunması sosyal medyada farklı yorum ve tepkilere neden olurken, bazı vatandaşlar Necattin Demirtaş'ın Abdullah Karapıçak'ı parti binasında ziyaret etmesi ile ilgili 31 Mart seçim sürecinde Karapıçak'ın sarf ettiği sözleri hatırlatarak, "Ben olsaydım gitmezdim" yorumları yaptı.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, yeğenini işe aldığı iddiasına yanıt verdi

Samsun'da Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, yeğenini işe aldığı iddiasına yanıt verdi