22 Ekim 2021 Cuma

NECATTİN DEMİRTAŞ'IN DEVLET BAHÇELİ İLE ÇEKİNDİĞİ SON FOTOĞRAF!

Necattin Demirtaş'ın Devlet Bahçeli ile çekindiği son fotoğraf!

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, yeniden MHP'ye geçecek mi. Necattin Demirtaş'ın Devlet Bahçeli ile çekindiği son fotoğrafı ile ilgili bir analiz..

22 Haziran 2020 Pazartesi 22:46 GÜNCEL

Samsun'da İYİ Parti ve MHP kulisleri İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın yeniden MHP'ye geçeceği iddiaları ile çalkalınırken, Necattin Demirtaş'ın MHP Lideri Devlet Bahçeli ile 31 Mart seçimleri öncesi yan yana çekilen fotoğrafı da yeniden gündem oldu.


MHP LİDERİ BAHÇELİ İLE HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKİNDİ
Necattin Demirtaş, 31 Mart yerel seçimleri sürecinde MHP'den İlkadım Belediye Başkan aday adayı oldu. Demirtaş, aday adaylığını açıkladıktan sonra Ankara'ya giderek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşerek hem aday adaylığını deklere etti hem de Devlet Bahçeli ile hatıra fotoğrafı çekindi. 

İLKADIM AK PARTİ'YE BIRAKILDIKTAN SONRA NELER YAŞANDI
MHP lideri Devlet Bahçeli bu görüşmede Necattin Demirtaş'a aday adaylığı ile ilgili ne söyledi ne telkinde bulundu bilemiyoruz ancak Cumhur İttifakı olarak MHP İlkadım Belediyesi için bir süre sonra aday çıkartmayacaklarını kamuoyuna açıklayarak AK Parti'nin adayını destekleyeceklerini duyurdu.

MHP Lideri Bahçeli ile bu açıklama öncesi hatıra fotoğrafı çekinen Necattin Demirtaş ise anında İYİ Parti ile temasa geçerek İlkadım Belediyesi adaylığını garanti altına aldıktan sonra MHP'den istifa ettiğini açıkladı.

DEVLET BAHÇELİ'YE İSYAN KONUŞMASI
Hatta Necattin Demirtaş, 31 Mart seçim sürecinde evinin önünde kendisine destek vermeye gelen kalabalık bir gruba, MHP'nin Cumhur İttifakı kapsamında İlkadım Belediyesi için aday çıkartmamasına razı olmadıklarını söyleyerek, "Parti bir karar aldı, AK Parti adayına İlkadım'ı bıraktı. Biz şuanda burada yaşayan İlkadımlılar buna razı mı. Hayır. Razı olmadığımız için buradayız. Bizim kararımızı bizim irademize ipotek koyamazsınız. Bende bu duruşu göstermek için varım" diyerek Devlet Bahçeli'nin kararına isyan bayrağı çekmişti.

BAHÇELİ'DEN NECATTİN DEMİRTAŞ TALİMATI
MHP'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçen Demirtaş, İlkadım Belediye Başkan adayı olurken, 31 Mart seçim sürecinde MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partiden istifa eden Necattin Demirtaş'ı kastederek kendisine talimat verdiğini ve seçimi kazanmaması için gerekeni yapacaklarını söylemişti.

Nihayetinde Necattin Demirtaş, 31 Mart seçimini kendisinin de ifadesi ile AK Partililer, Saadet Partililer, MHP'liler ve CHP'lilerin de destekleri ile kazanarak belediye başkanı oldu.

MHP'YE GERİ DÖNECEK SÖYLENTİLERİ..
31 Mart seçimlerinin üzerinden aylar geçtikten sonra Necattin Demirtaş'ın yeniden MHP'ye dönüş yapacağı söylentileri çıktı. Demirtaş bu söylentileri o süreçte yaptığı bir açıklamada doğrulamazken, bu iddia zaman içerisinde tekrar tekrar gündeme geldi, hatta Demirtaş'ın Bahçeli ile görüştüğü de ileri sürüldü.

MHP İL BAŞKANINA BAYRAM ZİYARETİ
Necattin Demirtaş belediye başkanı olduktan sonra, seçim sürecinde kendisine sert eleştirilerde bulunan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ı bayram nedeniyle ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyaret kamuoyunda yankı uyandırırken, Necattin Demirtaş bunun bir bayram ziyareti olduğunu İYİ Parti'ye de CHP'ye de gittiğini söylemişti.

Geçen süre zarfından İlkadım Belediyesi Meclisinde Cumhur İttifakı üyelerinin çoğunlukta olması nedeniyle Necattin Demirtaş, dönem dönem talepte bulunduğu kredi onaylarına istediği yanıtı alamadı. AK Parti ve MHP'li meclis üyeleri Necattin Deamirtaş'ın bazı kredi taleplerine olumsuz yanıt verirken, geçtiğimiz haftalarda 30 milyon TL'lik kredi talebi AK Parti ve MHP'li üyelerinde desteği ile onaylandı.

DEMİRTAŞ HİÇ BİR AÇIKLAMA YAPMADI
İşte tamda bu kredi onayının ardından Necattin Demirtaş'ın yeniden MHP'ye geçeceği iddiaları gündeme geldi. Günlerdir Necattin Demirtaş'ın İYİ Parti'den ayrılarak yeniden MHP'ye döneceği haberleri ve iddiaları havalarda uçuşuyor, ancak Demirtaş cephesinden henüz bu konuda bir açıklama yok.

DEVLET BAHÇELİ İSYAN SÖZLERİNİ UNUTUR MU
Gelelim, Necattin Demirtaş'ın 31 Mart seçim sürecinde Devlet Bahçeli ile MHP aday adaylığını açıkladıktan sonra çekindiği hatıra fotoğrafına. Devlet Bahçeli ile çekindiği hatıra fotoğrafının ardından Necattin Demirtaş'ın aday gösterilmemesi üzerine isyan ederek İYİ Parti'ye geçtikten sonra sarf ettiği  "Parti bir karar aldı, AK Parti adayına İlkadım'ı bıraktı. Biz şuanda burada yaşayan İlkadımlılar buna razı mı. Hayır. Razı olmadığımız için buradayız." sözlerini Devlet Bahçeli'nin de sindireceğini sanmıyoruz. 

BAHÇELİ CUMHUR İTTİFAKINI TARTIŞMAYA AÇMAZ
Kaldı ki Cumhur İttifakı olarak MHP, bilindiği üzere 31 Mart seçim sürecinde İlkadım ilçesinde aday çıkartmadı. Bu durumda Necattin Demirtaş'ın İYİ Parti'den istifa ederek MHP'ye geçmesi durumunda Cumhur İttifakı tartışmaya açılacaktır ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'de buna asla izin vermez. Yani Necattin Demirtaş'ın MHP'ye geçeceği iddiaları bir süre daha şehir efsanesi olarak gündeme gelmeye devam edebilir. Ve Necattin Demirtaş'ın eğer ki MHP'ye geçme arzusu var ise, Devlet Bahçeli bu geçişe Cumhur İttifakını tartışmaya açmamak için belediye başkanlığı sürecinde bu dönüşe izin vermez. Necattin Demirtaş'ın MHP'ye yeniden dönüşü bir ihtimal bu şartlarda, belediye başkanlığından ayrıldığı zaman belki olabilir. 

KENDİSİNİ İHRAÇ ETTİREBİLİR
Ya da partiye karşı disiplinsiz davranarak (İYİ Parti İlkadım İlçe Kongresine katılmadı), parti ile ters düşerek  kendisini İYİ Parti'den ihraç ettirerek de MHP'ye yeniden dönüş yolunu açabilir. Bekleyip göreceğiz.. Mevla neylerse güzel eyler

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Yaşar

23 Haziran 2020 Salı 08:23

Çalışmasına izin verilmeyince, kredilere onay çıkmayınca, Tok zamanında başlayan projelerin hiçbirinin kredisi olmadığından Başkan pes etmiş gözüküyor. Beni iyi parti değil İlkadımlılar seçti deyip MHP ye geçecektir. O kadar söylenen sözü de sineye çekecektir. Bundan 3 sene önce siyasiler nerede duruyordu şimdi neredeler.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ecrin Kurnaz bebeğin ölümü ile ilgili 6 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı

Ecrin Kurnaz bebeğin ölümü ile ilgili 6 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı